آژمان دیزاین

سنگ اپن کورین

سنگ اپن کورین یا کوارتز؟ کدام بهتر است؟

انتخاب سنگ اپن کورین یا کوارتز یک تصمیم چالش برانگیز هنگام طراحی یا تغییر دکوراسیون آشپزخانه است. اپن آشپزخانه فضای درون و بیرون آشپزخانه را از هم متمایز می کند. بنابراین زیبایی ظاهری آن مهم است چون اولین قسمتی از آشپزخانه است که دیده می شود.

سنگ اپن آشپزخانه همچنین محلی برای غذا درست کردن و گاهی غذا خوردن است. در بعضی از خانه ها از اپن آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده می کنند. لذا کیفیت و ضد لک و ضد حرارت بودن سنگ اپن آشپزخانه نیز مهم است.

در حال حاضر کورین و کوارتز دو متریال کاربردی و پرطرفدار به عنوان سنگ اپن جدید آشپزخانه در سراسر دنیا هستند. اینکه سنگ اپن کورین بهتر است یا کوارتز در واقع به سلیقه شما و نحوه استفاده خانواده از آن بستگی دارد. با بررسی مزایا و معایب هر کدام در این مقاله به زودی متوجه می شوید کدام متریال برای اپن آشپزخانه شما مناسب تر است.

انواع سنگ اپن آشپزخانه

اگر قصد خرید سنگ اپن آشپزخانه را دارید بهتر است با انواع سنگ اپن جدید آشنا شوید. سنگ های به کار رفته برای اپن آشپزخانه به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می شوند.

سنگ های طبیعی

  • مرمر
  • گرانیت

سنگ های مصنوعی

  • کورین
  • کوارتز
  • مارمونایت

آژمان دیزاین نماینده فروش سنگ اپن آشپزخانه و صفحه روی کابینت به شما در زمینه سنگ های طبیعی و مصنوعی و خرید آنها مشاوره می دهد. برای آگاهی از قیمت سنگ اپن مصنوعی برندهای ایرانی و خارجی به صفحه تماس با ما مراجعه کنید. در این مطلب به بررسی تفاوت های کورین و کوارتز برای سنگ اپن آشپزخانه و صفحه روی کابینت می پردازیم.

کورین چیست؟

سنگ کورین از ترکیب 33% پلیمرهای مصنوعی و 66% مواد معدنی طبیعی ساخته شده است. این مواد همراه با رنگ دانه هایی در قالب هایی با ابعاد استاندارد ریخته شده و در نهایت تبدیل به سنگ مصنوعی کورین می شوند. وجود رنگ دانه های ریز یا درشت به کورین ظاهری شبیه سنگ طبیعی می دهد.

کوارتز چیست؟

کوارتز معمولا از ترکیب بیش از 90% سنگ کوارتز طبیعی و مقداری رزین و پلیمرهای دیگر ساخته می شود. رنگ دانه ها در مواد تشکیل دهنده کوارتز نیز ریخته می شوند تا طرح هایی جذاب و شبیه به سنگ طبیعی ایجاد کنند.

شاید مفید باشد
انواع سینک ظرفشویی جدید از جنس سنگی، استیل، گرانیتی و سرامیکی

برای مقایسه سنگ اپن کورین یا کوارتز تفاوت های آنها را در جنبه های مختلف مثل قیمت سنگ اپن کورین، مقاومت در برابر لکه، حرارت و … بررسی می کنیم.

دوام و استحکام

به طور کلی سنگ کوارتز سخت تر بوده و دوام بیشتری نسبت به سنگ کورین دارد. برای همین مدت بیشتری می توانید از آن به عنوان سنگ اپن آشپزخانه استفاده کنید.

زیبایی ظاهری

به علت وجود رنگ دانه ها در مواد تشکیل دهنده کورین و کوارتز، هر دو از طرح های متنوعی برخوردارند. مراکز فروش سنگ اپن آشپزخانه مشاهده کاتالوگ رنگ بندی هر محصول را جهت انتخاب به شما ارائه می دهند.

مقاومت در برابر حرارت

کوارتز مقاومت بیشتری در برابر حرارت دارد چون درصد بیشتری از سنگ طبیعی در ساختار آن وجود دارد. اما کورین به دلیل مواد پلیمری ممکن است در تماس با ظروف خیلی داغ آسیب ببیند.

سنگ اپن کورین

مقاومت در برابر لکه ها

هر دو این متریال ها غیرمتخلخل هستند و انواع لکه ها به راحتی در صفحه اپن کورین یا کوارتز نفوذ نمی کند.

مقاومت در برابر خط و خراش

در این مورد کوارتز برنده است! سنگ اپن کورین ممکن است در تماس با اشیای نوک تیز دچار خط و خراش بشود اما کوارتز سطح محکم تری در این زمینه است.

بهداشتی و آنتی باکتریال بودن

از نظر بهداشتی بودن هر دو سطح جامد کورین و کوارتز بدون خلل و فرج و کاملا بهداشتی هستند. و انواع آلودگی ها و باکتری ها امکان نفوذ در آنها را ندارند.

یکپارچگی و بدون درز بودن

صفحه اپن کورین می تواند کاملا یکپارچه و بدون درز نصب شود. چون پس از نصب با ساب و پولیش درزها کاملا محو می شوند. اما در سنگ کوارتز درزها تا حدی قابل مشاهده هستند.

ترمیم پذیری

در مورد ترمیم پذیری کورین با اختلاف بالا برنده است! هر گونه خط، خراش، لکه یا ساییدگی که روی سطح کورین به وجود بیاید به سادگی و در خانه خودتان ترمیم می شود.

کافی است یک پولیش ساده انجام شود تا صفحه اپن کورین درست مثل روز اول بشود در صورتی که سطح کوارتز قابل ترمیم و بازسازی نیست.

قیمت

از لحاظ قیمت کورین و کوارتز تقریبا در یک سطح هستند. قیمت فروش سنگ اپن آشپزخانه در ایران به برند سنگ نیز بستگی زیادی دارد. برندهای خارجی اینجا قیمت بالاتری دارند. اینک در زمستان 99 قیمت سنگ اپن کورین از 40 تا 140 دلار است. در حالی که قیمت کوارتز در محدوده 50 تا 120 دلار است. بنابراین قیمت سنگ اپن مصنوعی آشپزخانه هر دو متریال تقریبا یکسان می شود.

شاید مفید باشد
سنگ کورین چیست؟ مزایا و معایب سنگ کورین و کاربردهای آن

سازگاری با محیط زیست

اخیرا موج بزرگی جهت حفاظت از محیط زیست در دنیا به راه افتاده که متریال های ساختمانی نیز باید از آنها تبعیت کنند. سنگ کورین مواد پلیمری و شیمیایی بیشتری در ساختار خود دارد برای همین قابل بازیافت نیست. اما کوارتز به خاطر مواد طبیعی بیشتر سازگاری بیشتری با محیط زیست دارد و پس از سال ها استفاده قابل بازیافت می باشد. بد نیست هنگام خرید سنگ اپن آشپزخانه به این موضوع نیز توجه کنید.

سنگ اپن کورین

نتیجه گیری

انواع سنگ اپن جدید ویژگی های خاص خود را دارند. حال که با مزایا و معایب سنگ اپن کورین و کوارتز آشنا شدید می توانید بهتر تصمیم بگیرید. تعداد اعضای خانواده، شرایط آب و هوایی محل زندگی شما، نوع استفاده شما از سنگ اپن آشپزخانه و موارد دیگری که خودتان بهتر می دانید به شما در خرید سنگ اپن آشپزخانه کمک می کنند. قیمت سنگ اپن کورین با سنگ اپن و صفحه کابینت کوارتز تقریبا برابر است و برای انتخاب می توانید آزادانه به مقایسه ویژگی های دیگر این دو سنگ توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×