آژمان دیزاین

صفحه کوارتز مشکی

سنگ کوارتز کابینت چیست؟ مزایا و معایب صفحه کابینت کوارتز، نمایندگی فروش سنگ کوارتز کابینت

چرا استفاده از سنگ کوارتز کابینت باب شد؟

سنگ کوارتز یکی از جدیدترین سنگ هایی است که در همه نوع سطوح خصوصا صفحه روی کابینت آشپزخانه استفاده می شود. از قرن 19 به بعد به دلیل افزایش چشمگیر شهرنشینی نیاز به ساختن خانه‌های بیشتر احساس شد. از آنجا که چوب و سنگ متریال های اصلی ساختن یک بنا می باشند استفاده بی رویه از چوب و سنگ طبیعی می توانست به نابودی کامل محیط زیست منجر شود. برای همین کارخانه‌هایی به وجود آمدند که انواع ورق های سنگ و چوب مصنوعی را تولید می کردند. برای اینکه بدانید سنگ کوارتز چیست و چگونه ساخته می شود در این مطلب با ما همراه باشید.

سنگ کوارتز چیست؟

برای اینکه بدانید سنگ کوارتز چیست نخست باید با ماده معدنی سیلیس آشنا شوید. سیلیس یک ماده معدنی است که پس از کربن دومین ماده سخت دنیا محسوب می شود. 93 درصد کوارتز را سیلیس تشکیل می دهد. برای همین کوارتز در مقایسه با سنگ های دیگر بسیار سخت‌تر و مقاوم‌تر است.

7درصد باقیمانده کوارتز را رزین و رنگ دانه ها تشکیل می دهند. همه این مواد تشکیل دهنده طی فرآیند تولید تبدیل به یک سنگ یکپارچه می شوند که کوارتز نام دارد. خواص سیلیس به این سنگ منتقل می‌شود که باعث مقاومت بالای آن در برابر خراش، ساییدگی و ضربه می شود.

کوارتز در واقع یک سنگ طبیعی است که با مقداری مواد مصنوعی ترکیب شده و ورق های سنگ با ابعاد مختلف ایجاد می کند. بنابراین به کوارتز نه سنگ مصنوعی می توان گفت نه سنگ طبیعی و در برخی موارد از آن به عنوان «سنگ مهندسی شده کوارتز» یاد می کنند.

مزایای سنگ کوارتز

 • کوارتز مقاوم در برابر خط و خش و ساییدگی است
 • کوارتز سنگی سخت بوده که به شدت در برابر ضربه و هر گونه ساییدگی مقاوم است
 • سنگ مصنوعی کوارتز کاملا ضد آب است
 • سنگ کوارتز کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال است. چون باکتری ها و قارچ ها نمی توانند در ساختار آن نفوذ کنند.
 • نگه داری آن آسان بوده و به راحتی تمیز می شود
 • کوارتز می تواند وزن بالایی را تحمل کند
 • سطح کوارتز کاملا صاف و صیقلی و بدون خلل و فرج است
 • به دلیل وجود رنگدانه در ساختار آن تنوع رنگ بالایی دارد
 • کوارتز حرارت تا 150 درجه سانتیگراد را تحمل می کند.
 • کوارتز در برابر تراش‌ها و برش‌های ظریف حین ساخت انعطاف بیشتری نسبت به سایر سنگ ها از خود نشان می دهد.

معایب سنگ کوارتز

 • در صفحات ساخته شده با سنگ مصنوعی کوارتز درزها قابل مشاهده هستند
 • در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش مقاومت کمی دارد برای همین مناسب استفاده در فضای باز نمی باشد
 • در حرارت بالای 150 درجه سانتیگراد ذوب می شود. برای این موضوع بهتر است ظرف داغی که مستقیما از روی اجاق برداشته‌اید روی صفحه کابینت کوارتز نگذارید. با قرار دادن زیردیگی‌های حصیری به راحتی می توانید از صفحه کابینت خود در برابر حرارت محافظت کنید.

 

رنگ بندی سنگ کوارتز برای کابینت

همانطور که پیشتر نیز گفتیم در ساختار سنگ مصنوعی کوارتز از رنگدانه‌ها استفاده می شود. برای همین رنگ و طرحهای متنوعی از سنگ مهندسی کوارتز وجود دارد. طیف رنگ ها آن قدر متعدد است که در انتخاب رنگ هماهنگ و متناسب با دکوراسیون منزل خود هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد. پرطرفدارترین رنگ‌های صفحه کوارتز سفید یا طیف‌های تیره تر آن مثل کرمی، استخوانی یا صدفی هستند.

شاید مفید باشد
فروش سنگ های کوارتز در تهران ، سنگ کوارتز معتبر و با کیفیت

بعضی از مدل های سنگ کوارتز برای کابینت از دو یا چند رنگ هستند که موجب ایجاد طرح های بسیار زیبا و هنری در سطح سنگ خواهند شد. این ترکیب ها می توانند شامل دو رنگ مکمل یا متضاد یا طیف‌های تیره و روشن از یک رنگ باشند. با توجه به موارد گفته شده حتما می‌توانید حدس بزنید چه تنوع نامحدودی در طرح و رنگ صفحه کوارتز وجود دارد!

ابعاد سنگ مهندسی کوارتز

ابعاد سنگ کوارتز بر اساس کارخانه های مختلف متفاوت است. اندازه معمول و استاندارد صفحه کوارتز 300 در 140 سانتیمتر می باشد. ضخامت ورق های کوارتز 12 یا 20 میلیمتر می باشد. این ابعاد سنگ کوارتز برای کابینت آشپزخانه مناسب است.

نوع دیگر ورق های کوارتز با ابعاد 320 در 155 ساخته می شوند که برای صفحه روی جزیره مناسب هستند. ورق های کوارتز با این ابعاد باعث می شوند صفحه جزیره کاملا یکپارچه و بدون درز از آب درآید.

کاربردهای سنگ کوارتز

صفحه کوارتز تقریبا برای تمامی سطوح قابل استفاده است. چون سطحی صاف و صیقلی داشته و بسیار مقاوم است. کاربرد عمده این سنگ‌ها در دکوراسیون آشپزخانه است. در بیشتر مواقع از سنگ کوارتز برای صفحه روی کابینت آشپزخانه استفاده می شود. بیشترین کاربرد سنگ مصنوعی کوارتز شامل موارد زیر می باشد:

 • صفحه روی کابینت آشپزخانه(کانترتاپ)
 • صفحه روی جزیره آشپزخانه
 • دیوارپوش و دیوار بین کابینتی
 • صفحه و بدنه انواع روشویی و سطوح سرویس بهداشتی
 • صفحه و بدنه میز منشی در فضاهای اداری
 • میز رستوران و کافی شاپ
 • صفحه و میز کار در فضاهای بهداشتی مثل آزمایشگاه ها و بیمارستان ها

 

نگهداری از سنگ کوارتز

سطوح کوارتزی بسیار صاف و ضدلک هستند برای همین نگهداری سنگ کوارتز و تمیز کردن آن بسیار راحت است. برای شستشوی روزانه سنگ کوارتز برای کابینت تنها استفاده از یک دستمال نرم و مرطوب کافی است. در صورت به وجود آمدن لکه سخت با آب گرم و صابون به راحتی می توانید لکه را پاک کنید.

 در صورتی که مواد چسبنده مثل رنگ یا آدامس روی سطح سنگ چسبید آن را به وسیله نوک کارد با احتیاط از روی سطح زدوده سپس با دستمال مرطوب آثار باقیمانده آن را پاک کنید. دقت داشته باشید که هنگام شستشوی صفحه کوارتز از پدها یا اسفنج‌های خیلی زبر و مواد شوینده اسیدی خیلی قوی استفاده نکنید.

 

سنگ کابینت کوارتز ایرانی

گفتیم که کارخانه‌های ایرانی و خارجی زیادی سنگ مهندسی کوارتز را تولید می‌کنند. کیفیت سنگ کابینت کوارتز ایرانی کمتر از مشابه خارجی آن نیست! ما در بسیاری از پروژه‌های اجرای صفحه کانترتاپ آشپزخانه خود از سنگ کابینت کوارتز ایرانی مثل کوارتز توتم اصفهان، کوارتز آذرین پارس یا کاینداستون استفاده کرده‌ایم.

شاید مفید باشد
صفحه کابینت کوارتز اصفهان، قیمت و پروژه های اجرا شده با کوارتز توتم اصفهان

مزیت دیگر سنگ کابینت کوارتز ایرانی قیمت مناسب‌تر آن است. قیمت سنگ کوارتز خارجی به دلیل هزینه‌های گمرک و نوسان نرخ دلار همیشه متغیر بوده و بسیار بیشتر از سنگ کابینت کوارتز ایرانی است. پس شک به دل خود راه ندهید و با اطمینان از کاتالوگ رنگ‌بندی سنگ کابینت کوارتز ایرانی طرح دلخواه خود را انتخاب کرده و روی کابینت آشپزخانه خود نصب کنید.

 

معایب صفحه کابینت کوارتز

سنگ کوارتز باتوجه به ساختار خاص خود بسیار سخت و مقاوم بوده بنابراین مراحل ساخت و نصب آن دشوارتر از صفحات منعطف دیگری چون کورین است. وزن بالای صفحه کوارتزی نیز دلیل دیگری برای این موضوع است.

یکی دیگر از معایب صفحه کابینت کوارتز این است که تحمل حرارت بالای 150درجه سانتیگراد را ندارد(بلاخره سنگ طبیعی است!). اما اگر در نگهداری سنگ کوارتز دقت به عمل آورید هیچگاه با مشکل سوختگی مواجه نخواهید شد. به عنوان مثال هرگز نباید ظرفی که از روی اجاق گاز برداشتید مستقیما روی صفحه کوارتز بگذارید. ناگفته نماند که بیشتر صفحات کابینت از هر جنسی هم که باشند با حرارت مستقیم می‌سوزند و باید مراقب آنها باشید!

مورد دیگری که بعنوان معایب صفحه کابینت کوارتز مطرح می‌کنند این است که پس از نصب درزها قابل مشاهده خواهند بود. تنها کانترتاپ بدون درز در حال حاضر سنگ کورین است که با ساب و پولیش درزهای آن کاملا پنهان می‌شود. اما متریال‌های دیگر صفحه کابینت مثل سنگ گرانیت، ورق اس پی ال، ام دی اف و از جمله سنگ کوارتز را نمی‌توان کاملا بدون درز درآورد.

صفحه کوارتز مشکی

عکس‌های بیشتر این آشپزخانه

انواع صفحه کابینت کوارتز

انتخاب از میان انواع صفحه کابینت کوارتز تا حد خیلی زیادی به رنگ و سبک کابینت آشپزخانه بستگی دارد. اگر کاتالوگ رنگ‌های کوارتز را ببینید متوجه خواهید شد که برای هر رنگ کابینت چند طرح بی‌نظیر وجود دارد. چه بخواهید صفحه کانتر همرنگ کابینت باشد چه طیف متفاوت داشته باشد(مثلا سفیدساده و سفیدشیری) چه اینکه کاملا در تضاد با کابینت(مثلا سیاه و سفید) باشد.

 

قیمت سنگ کوارتز

قیمت سنگ کوارتز از سنگ طبیعی کمتر است. اما از گرانیت و سنگ کورین گران‌تر است چون بهرحال در ساختن آن از سنگ آذرین طبیعی کوارتز استفاده شده است. هر چه ضخامت ورق کوارتز بیشتر باشد قیمت سنگ کوارتز نیز بالاتر خواهد بود. و هر چه طرح سنگ کوارتز به سنگ طبیعی نزدیک تر باشد قیمت گران‌تری دارد. 

مورد بعدی برند سنگ کوارتز است. قیمت سنگ کابینت کوارتز ایرانی از سنگ کوارتز خارجی کمتر است اما کیفیت سنگ کابینت کوارتز ایرانی با مشابه خارجی خود کاملا برابر می‌کند و این تفاوت قیمت تنها به خاطر هزینه‌های واردات کالاهای خارجی است. به طور کلی فاکتورهای موثر در قیمت سنگ کوارتز عبارتند از:

 • کارخانه تولید کننده
 • ابعاد سنگ
 • ضخامت ورق کوارتز
 • طرح و رنگ صفحه کوارتز

صفحه کابینت مشکی کوارتز

عکس‌های بیشتر این آشپزخانه

نمایندگی فروش سنگ کوارتز کابینت

برندهای ایرانی سنگ کوارتز کاینداستون، آذرین پارس و توتم اصفهان و برندهای خارجی سنگ کوارتز هانستون، سایلستون و رادیانز هستند. سمپل و رنگ‌بندی همه این برندها را می‌توانید در کاتالوگ رنگ صفحه کابینت کوارتز مشاهده کنید.

شاید مفید باشد
کوارتز روی کابینت آشپزخانه خود را چگونه انتخاب کنیم؟

گروه تولیدی آژمان دیزاین نمایندگی فروش سنگ کوارتز کابینت در سراسر ایران است. برای مشاهده کاتالوگ طرح‌های سنگ کورین، دریافت لیست قیمت سنگ کوارتز و مشاوره برای خرید صفحه کوارتز با شماره ۰۲۱۳۳۲۶۹۰۰۱ تماس بگیرید یا به شماره واتسپ ۰۹۹۱۶۶۱۹۱۵۳ پیام دهید.

 

خرید سنگ کوارتز کابینت

اگر قصد خرید سنگ کوارتز کابینت را دارید باید حتما به نمایندگی‌های معتبر فروش این محصول مراجعه کنید. خرید سنگ کوارتز کابینت از افراز نامعتبر و بعضا سودجو به طور معمول عواقب ناگواری در پی دارد. مثل اینکه سنگ کوارتز ناخالص یا قلابی را به جای صفحه کوارتز اصل و باکیفیت و با همان قیمت ارائه کنند.

صفحات کوارتز محصولات خاصی هستند که شناسایی آنها برای هر فرد و بدون ابزار موردنیاز ممکن نیست. برای خرید سنگ کوارتز کابینت که واقعا سخت و غیرقابل نفوذ باشد و همه مزایایی که در این مطلب راجع بهشان صحبت کردیم را داشته باشد باید به متخصص این کار مراجعه کنید.

پروژه اجرای صفحه کابینت و دیوار بین کابینتی به صورت یکپارچه با سنگ کوارتز توتم اصفهان کد 6300

سبک کار: نئوکلاسیک

متریال مورد استفاده: کوارتز توتم اصفهان

سینک زیرکار

محل اجرای پروژه: تهران، بنی هاشم

عکسهای بیشتر این پروژه را اینجا مشاهده کنید.

سینک زیرکورینی با کوارتز آذرین پارس

پروژه‌های اجرای صفحات کابینت آشپزخانه با متریال‌های قدیمی یا نوظهور مثل کورین، کوارتز، مارمونایت، اس پی ال، پرسلان، کوارتین و گرانیت گواه صداقت ما در امر خرید و فروش و نصب حرفه‌ای صفحات کابینت با بهترین جنس هستند. برای مشاهده نمونه‌های صفحات آماده در دفتر یا کارگاه ما با شماره ۰۲۱۳۳۲۶۹۰۰۱ تماس بگیرید یا به شماره واتسپ ۰۹۹۱۶۶۱۹۱۵۳ پیام دهید.

 

مقایسه دو سنگ کورین و کوارتز

سنگ کورین هم یکی دیگر از انواع سنگ مصنوعی قابل استفاده در ساختمان سازی است. در مقاله همه چیز در مورد سنگ کورین می توانید به طور کامل با سنگ مصنوعی کورین و مزایا و معایب آن آشنا شوید. در این قسمت از مقاله به بررسی شباهت ها و تفاوت های دو سنگ کورین و کوارتز می پردازیم.

بیش از 90 درصد سنگ کوارتز از مواد معدنی و طبیعی ساخته شده است. در صورتی که تنها حدود 60 درصد سنگ کورین از مواد طبیعی است. بنابراین سنگ کوارتز به سنگ طبیعی نزدیک تر است.

هر دو ضد آب و آنتی باکتریال هستند.

مقاومت کوارتز در برابر خط و خش بیشتر از کورین است. اما کورین قابلیت تعمیر و پولیش شدن دارد طوری که مثل روز اول خواهد شد.

کوارتز از کورین سنگین تر بوده و نصب آن دشوارتر است.

هنگام نصب کورین درزها با استفاده از ابزار و مواد مخصوص محو می شوند به صورتی که کاملا یکپارچه می شود. اما درزها در سنگ کوارتز قابل مشاهده هستند.

سنگ کورین به راحتی تعمیر شده و قابلیت ساب پذیری بالایی دارند در صورتی که ترمیم و ساب زدن سنگ کوارتز سخت تر بوده و نیاز به ابزارهای پیشرفته دارد.

قابلیت خم شدن سنگ کورین بیشتر از کوارتز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + بیست =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×