آژمان دیزاین

صفحه کابینت مارمونایت

سنگ مارمونایت چیست؟ مزایا و معایب سنگ مارمونایت و کاربردهای آن

مارمونایت یک سنگ مصنوعی و مهندسی شده برای انواع سطوح است. کورین و کوارتز نیز از جمله سنگ های مصنوعی با کیفیت هستند. اما تفاوت مارمونایت با کورین و کوارتز چیست؟ کدام بهتر است؟ در واقع سنگ مارمونایت ترکیبی از سنگ های کورین و کوارتز است! به این صورت که مغزی آن از جنس کورین و رویه آن از جنس کوارتز می باشد. بنابراین تمامی مزایای هر دو سنگ کورین و کوارتز، در سنگ مارمونایت جمع شده است. در این دو مطلب می توانید اطلاعات کاملی در مورد سنگ های کورین و کوارتز به دست آورید:

همه چیز در مورد سنگ کورین

همه چیز در مورد سنگ کوارتز

با ما همراه باشید تا با سنگ مصنوعی مارمونایت بیشتر آشنا شویم و مزایا و معایب مارمونایت را برشمریم. مقایسه ای بین کورین، کوارتز و مارمونایت داشته باشیم و به شما در انتخاب بهترین متریال صفحه کابینت کمک کنیم.

دلیل مزیت مارمونایت نسبت به دیگر سنگ های مصنوعی چیست؟

مشخصه اصلی مارمونایت طرح های درشت و رگه دار آن است. سمپل های مارمونایت عموما شبیه سمپل های کوارتز سایلستون هستند. از آنجا که برند سایلستون در حال حاضر به خاطر نوسانات قیمت دلار بسیار گران تمام می شود، لذا سنگ مارمونایت با طرح های زیبا و خاص خود جایگزین خوبی برای بازار ایران خواهد بود. درواقع طرح های منحصر به فرد آن دلیل اصلی خرید پنل مارمونایت توسط طراحان و مشتریان است.

صفحه کابینت مارمونایت
اجرای صفحه کابینت مارمونایت طرح مارکوئینا توسط گروه تخصصی آژمان دیزاین

مزایای مارمونایت

با توجه به اینکه مغزی پنل مارمونایت از کورین و سطح آن از جنس کوارتز است می توان تمامی مزایای سنگ کورین به علاوه سختی و مقاومت سنگ کوارتز را برای آن متصور شد.

بسیار سخت و مقاوم

رویه مارمونایت از سنگ کوارتز ساخته شده است. کوارتز از سیلیس ساخته شده که سخت ترین متریال موجود در جهان پس از الماس است. برای همین سطح سنگ مارمونایت بسیار سخت و مقاوم در برابر ضربه است. و به سختی خط و خراش برمیدارد.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

سطح پنل مارمونایت در برابر 99 درصد مواد شیمیایی و اسیدی مقاوم است. برای همین نگه داری و تمیز کردن آن راحت می باشد. این درصد در سنگ کورین کمتر است.

شاید مفید باشد
صفحه کابینت مارمونایت جدیدترین صفحه کابینت با طرح هایی استثنایی

طرح و رنگ منحصر به فرد

سنگ های مارمونایت با طرح های خط دار و رگه دار یا ابر و بادی خود معروف هستند. طرح هایی که تا پیش از این فقط در سمپل برندهای خارجی دیده می شد. سمپل های سنگ مارمونایت را حتما مشاهده کنید.

نگه داری آسان حتی رنگ های تیره

نگه داری رنگ تیره سنگ کورین در مواردی مشکل ساز است. اما مراقبت و تمیز کردن سنگ مارمونایت و کوارتز راحت است چه رنگ آن تیره باشد چه روشن.

نصب آسان

پنل مارمونایت سطحی سخت دارد اما نصب آن راحت است. و پس از نصب نیاز به ساب و پولیش ندارد.

سایز مناسب صفحه کابینت و جزیره

صفحات مارمونایت در دو سایز تولید می شوند. ابعاد 76 در 368 سانتیمتر که مناسب صفحه روی کابینت است. ابعاد 1 در 3 متر که به درد صفحه روی جزیره می خورد.

بدون درز

سنگ کوارتز هنگام نصب کاملا بدون درز در نمی آید. اما کورین را با پولیش می توان کاملا بدون درز و یکپارچه در آورد. صفحه کابینت مارمونایت نیز چون ضخامت رویه کوارتزی آن کم است تا حدی می توان درز بین اتصال ورقه ها را در آن محو کرد.

معایب مارمونایت

مارمونایت مثل کورین قابلیت ترمیم پذیری و از بین بردن خط و خش را به راحتی ندارد. اما سطح سنگ مارمونایت به قدری سخت و مقاوم و ضد خش و ضربه است که به راحتی دچار ساییدگی و خراشیدگی نمی شود. به هر حال مزیت های مارمونایت به قدری هستند که بتوان از معایب مارمونایت به راحتی چشم پوشی کرد.

صفحه کابینت مارمونایت

کاربرد پنل مارمونایت

سنگ های مارمونایت همان کاربردهای معمول برای سطوح را دارند. و با توجه به مزایای بیشمار آنها، خیلی زود جای خود را در ساختمان های مسکونی و تجاری باز کرده اند. از جمله کاربردهای مارمونایت به شرح زیر است:

  • صفحه روی کابینت آشپزخانه
  • صفحه روی جزیره آشپزخانه
  • روشویی کابینتی سرویس بهداشتی
  • میز اطلاعات و منشی
  • سینک ظرفشویی و روشویی
  • میز کار در رستوران ها، بیمارستان ها و آزمایشگاه ها

صفحه کابینت مارمونایت چگونه نصب می شود؟

صفحه کابینت مارمونایت با وجودی که رویه کوارتزی دارد اما مشابه صفحه کابینت کورین نصب می شود. با این تفاوت که پس از نصب دیگر نیازی به پولیش سطح آن نیست. ابزارآلات نصب کورین، برای نصب صفحه کابینت مارمونایت نیز کاربرد دارند.

شاید مفید باشد
صفحه کابینت مارمونایت جدیدترین صفحه کابینت با طرح هایی استثنایی

همچنین مارمونایت برای آشپزخانه های سبک کلاسیک و درآوردن ابزار پله بسیار مناسب است.

یکی از خواص استثنایی سنگ کورین این است که پس از نصب هیچ گونه درزی ندارد. مارمونایت به خاطر رویه کوارتزی که دارد نمی تواند به طور کامل بدون درز درآید. اما به خاطر مغزی کورین آن، عمق این درزها کمتر خواهد بود.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×