آژمان دیزاین

سینک های گرانیتی

جدیدترین سینک ظرفشویی گرانیتی توکار و روکار، مزایا و معایب و قیمت و کاتالوگ

انتخاب سینک ظرفشویی گرانیتی بسیار هوشمندانه است! چرا که از لحاظ زیبایی، کارایی و قیمت بهترین است. با توجه به اینکه هر منزلی فضای آشپزخانه‌ای دارد و هر آشپزخانه‌ای دارای سینکی است پس لازم است بدانیم چه نوع سینک، چه جنسی و با چه تنوع رنگی مزین‌بخش آشپزخانه‌مان خواهد شد. پرسش‌های متعددی از کیفیت و کمیت سینک‌ها برایمان ایجاد می‌شود. کدامین سینک بهتر و باکیفیت‌تر و مناسب‌تر است و آیا این سینک‌ در دکوراسیون و زیبایی فضای آشپزخانه ما دخیل است. چه مزایا و چه معایبی می‌توانیم بین سینک‌ها قائل شویم که در بازارهای امروزه موجودند.

اگر می‌خواهید جواب پرسش‌های خود را بیابید بهتر است با ما همراه شوید تا تمام هرآنچه را درباره کیفیت سنگ گرانیتی ، سینک ظرفشویی‌ گرانیتی، مزایا، معایب، قیمت، عوامل موثر در بهترین مارک سینک گرانیتی، سینک گرانیتی تک‌لگن و دو لگن، سینگ گرانیتی روکار، سینک گرانیتی توکار و بهترین مارک سینک گرانیتی است بپردازیم.

سنگ گرانیت، بهشتی رنگارنگ از کریستال‌ها و دانه‌های ریز و درشت

سنگ گرانیتی رایج‌ترین، قدیمی‌ترین و مستحکم‌ترین سنگ‌های ساختمانی است و در سه دسته است. دانه‌ریز، دانه‌درشت، دانه‌متوسط. سنگ گرانیتی از سردشدن مواد مذاب تشکیل شده است. نام دیگر سنگ گرانیت سنگ خارا است. از جمله سنگ‌های آذرین است. بسیار مقاوم است. بافتی درشت دارد. دارای کریستال‌های درهم‌تنیده است. رگه و فسیل ندارد. بلورهای آن تقریباً یک‌ اندازه‌اند. رنگ آن نسبتاً روشن است. تخلخل اغلب سنگ‌های گرانیتی رو به صفر است.

کوارتز مهمترین و اصلی‌ترین نقش را در روشنی تم سنگ‌های گرانیتی ایفا می‌کند. سنگ‌های گرانیتی دارای بافت و دانه‌های درشت و رنگ‌های متنوع و زیبایی است. سنگ گرانیتی سفید، سنگ گرانیتی سیاه، سنگ گرانیتی آبی، سنگ گرانیت بهاره زنجان، سنگ گرانیت سبز خراسان جنوبی، سنگ گرانیتی دانه‌اناری بیرجند، سنگ گرانیت هلویی، سنگ گرانیت صورتی زنجان، سنگ گرانیتی کاهویی بیرجند، سنگ گرانیتی خاکستری غیره.

ایران یکی از کشورهای استخراج‌کننده سنگ گرانیتی است که از چندین شهر در ایران مثل نطنز، زاهدان، خرم‌دره، یزد، بروجرد، زنجان، سنندج، سیرجان و غیره استخراج می‌شود. سنگ‌های گرانیتی ساختاری بلوکی، توده‌ای و قلوه‌ای دارند. در ساختمان‌سازی و سینک‌های ظرفشویی به عنوان عضو ساختاری، تزئینی و عنصری تماشایی استفاده می‌شود.

زیبایی وصف‌ناپذیر و مقاومت زیاد این نوع سنگ‌ها آن‌ها را به مرکز توجه در دکوراسیون آشپزخانه‌ها و ساختمان‌ها تبدیل کرده است که برای استفاده از این نوع سنگ در ساختمان‌ها، دکوراسیون‌های داخلی و ساخت‌وسازها با الماس آن را برش‌ داده و صاف می‌کنند و بعد از آن در اندازه‌های متعدد در بازار عرضه می گردند.

سینک ظرفشویی گرانیتی، زیبا‌پسند و پرکاربرد

سینک ظرفشویی گرانیتی جدیدترین و مقاوم‌ترین سینک از بین سینک‌های موجود در بازار است. حتی میان دو نوع سنگ به نام گرانیت و تراورتن که هر دو از مواد طبیعی موجود در طبیعت است رقابت است اما سنگ گرانیتی استحکام بالاتری نسبت‌به این سنگ دارد و گران‌تر است و یکی از دلایل هزینه زیاد این سنگ به دلیل تخلخل‌نداشتن و پرحفره‌نبودن آن است که ارزش آن را بالاتر می برد و مقاومت آن را در برابر سایش و فشار شدید حفظ می‌کند.

شاید مفید باشد
انواع سینک ظرفشویی جدید از جنس سنگی، استیل، گرانیتی و سرامیکی

دو نوع سینک نیز در بازار موجودند که از میان تمام سینک‌ها توجه بیشتری به خود معطوف کرده‌اند: سینک‌های استیل و سینک‌های گرانیتی.

اگر شما نیز در انتخاب بین سینک استیل و گرانیتی شک دارید به ویژگی‌ها و خصوصیات مختص به این دو نوع سینک توجه کنید.

تفاوت سینک ظرفشویی گرانیتی و سینک ظرفشویی استیل

سینک‌های استیل در مقابل انواع سینک گرانیتی مقاومت و استحکام کمتری دارند. تک‌رنگ‌ند. تنوع در شکل و رنگ ندارند. خط‌‌‌‌ وخش می‌افتند و از زیبایی ظاهری کمتری برخوردارند؛ اما سینک‌های گرانیتی محکم‌‌تر، متنوع‌تر در شکل و رنگ و دارای ظاهری جذاب‌ترند. جلاپذیری بالا و جذب آب ناچیز از ویژگی‌های سنگ‌های گرانیتی هستند. سوراخ نمی‌شوند. هنگام شست‌وشوی ظروف صدای ناهنجار تولید نمی‌کنند. مقاومت بیشتری در برابر فشار و گرما دارند و رنگ آن‌ها در قیاس با سینک‌های دیگر مانند استیل تغییر نمی‌کند. خش‌وخط نیز در سطح سینک نمی‌افتد و از جنس مواد آنتی‌باکتریال و بهداشتی و ضد قارچ هستند.

سینک گرانیتی و استیل

مزایای سینک گرانیتی

سینک گرانیتی یکی از انواع سینک ظرفشویی سنگی است که مزایای چشمگیری دارد. و معایب سینک گرانیتی در برابر مزایای آن‌ها نادیدنی است.

استقامت سینک‌های گرانیتی بسیار بالاست.

از روشنی و درخشندگی بسیار زیادی برخوردارند.

ایستادگی سنگ گرانیتی از مرمریت و تراورتن نیز بیشتر است.

تحمل و ایستادگی در برابر گرما در سنگ گرانیتی بسیار بالاست.

سلامت سینک گرانیتی بالا است.

در برابر نفوذ آب مقاومت دارد.

در برابر ساییدگی و فشار ایستادگی دارد.

در مقابل فرسایش و خورندگی مقاوم است.

مقاومت در برابر شرایط جوی دارد.

سختی و یکنواختی سنگ گرانیتی از سنگ‌های آهکی بیشتر است.

سنگ گرانیتی برگرفته از طبیعت است.

با شیشه، چوب و فولاد سازگار است.

دارای ماندگاری بالا است.

ساب‌پذیری و جلاپذیری بالایی دارد.

تحمل وزن سنگین را داراست.

دارای تراکم بالایی است.

دارای رنگ‌های متنوع و جورواجوری است.

مشتری با توجه به دکوراسیون منزل و سلیقه شخصی در انتخاب فرم، رنگ و سایز سنگ آزاد است.

معایب سینک گرانیتی

وزن سینک گرانیتی زیاد بوده و ساخت و نصب آن را دشوارتر می‌سازد.

برای نصب شیرآلات باید حتما از نصاب حرفه‌ای کمک بگیرید.

سوراخ کردن سینک کمی سخت است.

انعطاف و شکل‌پذیری سنگ گرانیت از متریال‌های دیگر چون سنگ کورین کمتر است.(مراجعه کنید به تفاوت سینک کورین و گرانیتی)

شاید مفید باشد
سینک ظرفشویی سنگی، جدیدترین مد دکوراسیون برای آشپزخانه، مزایا و معایب سینک ظرفشویی سنگی

قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی، آنچه درقیمت‌گذاری سینک‌ها دخیلند

قیمت سینک ظرفشویی گرانیتی بسته به عوامل متعددی است که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.

جنس، طرح، رنگ، شکل، تعداد لگن‌ها و برندی که سینک ظرفشویی در آن تولید شده است را باید در قیمت سینک دخیل دانست.

کیفیت مواد اولیه در ساخت‌وساز سینک ظرفشویی گرانیتی مهم است.

عمق و اندازه سینک ظرفشویی گرانیتی دارای اهمیت ویژه‌ای است.

بزرگی و کوچکی سنگ گرانیتی در قیمت آن دخیل است.

نوع فرآوری سنگ، دقت در برش سنگ، گونیا‌بودن و صاف‌بودن سنگ، هزینه‌های متعدد استخراج سنگ و حضور لکه‌های سیاه بر روی سنگ (هر چه سنگ صاف‌تر و بدون لکه باشد قیمت آن بالاتر و باکیفیت‌تر است.)، محل جغرافیایی استخراج سنگ می‌تواند جز عوامل دخیل در قیمت‌گذاری سنگ باشند.

انواع سینک گرانیتی از نظر نوع نصب

سینک گرانیتی را می‌توان به دو مدل نصب کرد: روکار و توکار. هرکدام از این مدلها مزایا و معایب ویژه خود را دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

سینک گرانیتی روکار، هم‌نشین با کابینت

سینک گرانیتی روکار روی کابینت نصب می‌شود و لبه‌های آن کاملاً مشخص است. آب در سینک گرانیتی روکار نمی‌تواند به درون کابینت نفوذ کند. بعد از هر بار شستشو نیازی به خشک‌کردن اطراف سینک گرانیتی نیست. این سینک‌ برای افرادی که حساس در تمیزنگه‌داشتن و خیس‌نشدن اطراف سینک هستند مناسب است.

سینک گرانیتی توکار، جای‌گیر در دل کابینت

سینک گرانیتی توکار این سینک گرانیتی درون کابینت جای‌ می‌گیرد. اطراف آن حتماً باید با دقت آب‌بندی شود. از نصاب حرفه‌ای برای جلوگیری از نرفتن آب به درون کابینت استفاده می‌شود؛ چراکه نفوذ آب درون کابینت باعث بادکردگی کابینت می‌شود. هزینه آن نسبت‌به سینک گرانیتی روکار گران‌تر است اما دارای مزایای دیگری در مقایسه با سینک گرانیتی روکار است که با توجه به هدف نصب برای استفاده سینک‌ متفاوت است.

انواع سینک‌‌ گرانیتی از لحاظ شکل ظاهری

انواع سینک گرانیتی از لحاظ ظاهر و کاربرد تک لگنه و دولگنه، با سینی و بدون سینی هستند. شما باید با توجه به اندازه آشپزخانه و نیازهای خود یکی را انتخاب کنید. و اینکه در کل عمق لگن در میزان کاربرد آن مهم است و بهتر است با دقت هر چه تمامتر نسبت‌به ابعاد بیرونی و ارتفاع سینک خود چه تک‌لگن و چه دو لگن دقت کنید.

سینک ظرفشویی گرانیتی تک لگنه

سینک ظرفشویی گرانیتی تک‌لگن برای محیط آشپزخانه کوچک مناسب، کم‌جا و زیباتر است؛ اگر مقدار و حجم کمی از مواد خوراکی مانند سبزیجات، میوه‌ها و ظروف برای شستن دارید این سینک‌ کمک‌کننده است.

شاید مفید باشد
انواع سینک ظرفشویی جدید از جنس سنگی، استیل، گرانیتی و سرامیکی

سینک ظرفشویی گرانیتی دولگنه

اگر احتیاج به فضایی بیشتری برای گذاشتن ظروف کثیف، میوه‌ها و سبزیجات و شست‌وشوی همزمان آن‌‌ها دارید از سینک‌های دولگن استفاده کنید. سینک ظرفشویی دو لگن برای آشپزخانه‌های بزرگ‌تر مناسب است و فضای بیشتری را اشغال می‌کند.

بهترین مارک سینک گرانیتی، ویژگی‌های ضروری دخیل در انتخاب مارک‌ها

بهترین مارک سینک گرانیتی اصول مقاومت بسیار بالایی دارد. خط‌خطی نمی‌شود. صیقلی است. تحمل حرارت بسیار بالا شرطی ضروری در انتخاب بهترین مارک در سینک‌های گرانیتی است. تغییر رنگ نمی‌دهد. مات نمی‌شود. سطح روشنی سنگ حفظ می‌شود. تمیزکردن آن آسان است. استفاده از کامپوزیت سنگی در کیفیت سینک ظرفشویی گرانیتی نیز مؤثر و دخیل است. معادل 280 درجه سانتی‌گراد در برابر گرما مقاومت کند.

شاید بهتر باشد به جای پیدا کردن بهترین مارک سینک گرانیتی، به دنبال سفارش سینک ظرفشویی گرانیتی خاص و سلیقه‌ای خود باشید. در این صورت می‌توانید ابعاد، جنس، رنگ و مدل سینک گرانیتی را خود انتخاب کرده و سفارش دهید. برای این کار می‌توانید با دفتر ما به شماره 02133280522 تماس گرفته و راهنمایی بیشتری دریافت کنید.

جدیدترین سینک ظرفشویی گرانیتی، بهترین کیفیت در انتخاب سینک گرانیتی

جدیدترین سینک ظرفشویی گرانیتی آن دسته از انواع سینک‌هاست که از تکنولوژی Ariapura استفاده کرده‌اند. مزیت دسترسی به این تکنولوژی عظیم تعامل مثبت با محیط زیست و پاکسازی هوا است. در این فرایند مواد کامپوزیتی در معرض نور طبیعی یا مصنوعی فوتوکاتالیز را فعال می‌کنند و باکتری‌ها از بین می‌روند. مولکول‌های آلاینده تبدیل به موادی بی‌ضرر می‌شوند. در کل مزیت این سینک‌ ضد آلودگی، ضد میکروب، پاکسازی محیط آشپزخانه و دفع‌کردن گردوخاک است و باعث زیبایی، گیرایی و دل‌انگیزی محیط نیز می شود.

خرید سینک گرانیتی

خرید سینک گرانیتی به دلیل طول عمر بالا، تنوع و ثبات مثال‌زدنی متفاوت از جنس سینک‌های دیگر است. خلل‌وفرج ندارد. به آسانی و سادگی خراشیده نمی‌شود. ترک‌خوردگی در سینک‌های ظرفشویی گرانیتی دیده نمی‌شود. با خیالی آسوده از طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها و اندازه‌های دیدنی و چشمگیر این جنس سینک می‌توان انتخاب و به‌راحتی خریداری کرد. سنگ‌ گرانیتی آبی‌فیروزه‌ای، گل‌پنبه‌ای، پرتقالی، دانه‌اناری، سنگ گرانیتی مشکی نطنز و غیره از جمله این سنگ‌هاست.

شرکت آژمان دیزاین سالهای زیادی است که در زمینه ساخت و نصب انواع سینک گرانیتی، کورین و کوارتز فعالیت و تجربه دارد. چنانچه برای خرید سینک گرانیتی یا مشاوره پیش از خرید نیاز به راهنمایی دارید به شماره ۰۲۱۳۳۲۶۹۰۰۱ الی 5 تماس گرفته یا در واتسپ به شماره 9916619153 پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یازده =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×