آژمان دیزاین

انواع رنگ صفحه کورین

راهنمای انتخاب رنگ کورین برای صفحه کابینت آشپزخانه

انتخاب رنگ کورین مهم ترین دغدغه متقاضیان صفحه کورین کابینت است. رنگ مناسب برای هر آشپزخانه ای فرق دارد. رنگ کورین صفحه کابینت بستگی زیادی به سبک دکوراسیون آشپزخانه و رنگ کابینت ها دارد.

وقتی صحبت از سنگ طبیعی یا سنگ مصنوعی مثل کورین می شود با رنگ های ثابت و خالص طرف نیستیم. چون سنگ ها رگه ها و رنگ دانه هایی درون خود دارند که این موضوع انتخاب رنگ صفحه کورین کابینت را با چالشی بزرگ مواجه می کند. اما نگران نباشید در این مطلب به چند نکته می پردازیم که برای انتخاب رنگ کورین می توانند به شما کمک کنند.

رنگ بندی کورین ساده یا طرح دار؟

رنگ بندی صفحه کابینت کورین

ابتدا با این موضوع که به دنبال رنگ کورین ساده هستید یا طرح های شبیه به سنگ طبیعی را بیشتر می پسندید. خوشبختانه رنگ بندی صفحه کابینت کورین بسیار متنوع است. انواع رنگ صفحه کورین شامل طرح هایی است که دانه ریز یا دانه درشت، متراکم یا پراکنده، رگه دار یا ساده است که در کاتالوگ برندها می توانید مشاهده کنید:

رنگ بندی صفحه کابینت کورین

انتخاب رنگ کورین

سمپل رنگ کورین سامسونگ شامل مجموعه های متعدد است که هر کدام شامل سبک خاصی از طرح و رنگ کورین هستند. در رنگ بندی سنگ کورین سامسونگ سری Solid  شامل رنگ های خالص و ساده است. سری سوپریم طرح های رگه دار نازک و ابر و بادی دارد. سری سندد شامل طرح های کورین با رنگ دانه های ریز است که به طرح های شنی معروف شدند. جدیدترین رنگ بندی سنگ کورین سامسونگ در سری تمپست گردآوری شده که شامل طبیعی ترین طرح های سنگ طبیعی با رنگ دانه های شفاف و شیشه ای می باشد. حتما به مجموعه های سمپل رنگ کورین سامسونگ نگاهی بیندازید:

رنگ بندی سنگ کورین سامسونگ

مهم ترین نکته در انتخاب رنگ کورین: رنگ کابینت ها

برجسته ترین بخش آشپزخانه کابینت و صفحه روی کابینت است. انتخاب درست جفت کابینت و صفحه کابینت یکی از تصمیم های اساسی است که در دکوراسیون داخلی منزل و آشپزخانه خواهید گرفت. انتخاب از بین انواع رنگ صفحه کورین به خاطر تنوع بسیار زیاد ممکن است برای شما سخت شده باشد. اما برای انتخاب رنگ کورین و کابینت از چند ترفند می توانید استفاده کنید.

شاید مفید باشد
سنگ اپن کورین یا کوارتز؟ کدام بهتر است؟

رنگ های متضاد

انواع رنگ صفحه کورین

سیاه و سفید دو رنگ متضاد هستند که هیچ گاه قدیمی نمی شوند. اگر کابینت شما سفید است رنگ کورین را مشکی انتخاب کنید. برعکس آن اگر کابینت مشکی رنگ دارید صفحه روی کابینت کورین سفید بهترین انتخاب شماست. این تضاد رنگ همیشه کار می کند. رنگ صفحه کابینت کورین می تواند ساده نباشد. انواع رنگ صفحه کورین به شما این اجازه را می دهند که از طرح های جذاب و خواستنی سمپل کورین استفاده کنید.

سبک کابینت ها

برای کابینت های سبک کلاسیک می توانید از رنگ بندی کورین شامل طرح های سنگ طبیعی استفاده کنید. در سمپل رنگ کورین سامسونگ سری تمپست چنین طرح هایی به وفور یافت می شوند. کابینت های مدرن رنگ های ساده را می طلبند. در سبک مدرن می توانید از رنگ های متنوع تر کورین استفاده کنید.

استفاده از طیف تیره و روشن رنگ ها

هر رنگی خود طیف های متعدد تیره تر و روشن تر دارد. مثلا رنگ کرمی طیف تیره تر از رنگ سفید است. یا هم سبز تیره داریم هم سبز روشن. اگر از تضاد رنگ ها خوشتان نیامد می توانید از طیف های متعدد استفاده کنید. برای کابینت سفید رنگ کورین کرمی را انتخاب کنید. یا برای کابینت مشکی انتخاب صفحه کابینت کورین طوسی مناسب به نظر می رسد.

سبک دکوراسیون آشپزخانه

استایل کلی خانه و آشپزخانه در انتخاب رنگ کورین و رنگ کابینت اهمیت بسزایی دارد. ممکن است از بین رنگ بندی کورین یک رنگ عالی و کاملا در تناسب با کابینت انتخاب کنید اما با استایل آشپزخانه شما زمین تا آسمان فرق داشته باشد.

کابینت ممبران با سنگ کورین

کابینت ممبران با سنگ کورین

کابینت ممبران نمونه واضح یک کابینت کلاسیک است. طرح کلاسیک و حکاکی و برش های انجام شده روی سطح کابینت ممبران کاملا فضای آشپزخانه را به سمت کلاسیک شدن می برد. رنگ کورین صفحه کابینت ممبران هم باید با سبک کلاسیک هماهنگ باشد. انواع طرح های رگه دار درشت که در رنگ بندی سنگ کورین سامسونگ دیده می شود مناسب کابینت ممبران با سنگ کورین هستند.

کابینت رنگ چوب

رنگ بندی کورین

کابینت های قهوه ای و رنگ چوب ترندهای هر ساله هستند و هیچ گاه قدیمی نمی شوند. هنوز خیلی از افراد عاشق کابینت های قهوه ای یا چوبی هستند. نمونه آن کابینت ممبران با سنگ کورین است که بیشتر تم قهوه ای دارند. برای انتخاب رنگ کورین برای کابینت های قهوه ای از طرح هایی استفاده کنید که حاوی رگه های درشت و ابر و بادی هستند. نمونه های آن در سمپل رنگ مارمونایت زیاد دیده می شود.

شاید مفید باشد
9 عامل تاثیر گذار در قیمت سنگ کورین و نحوه محاسبه قیمت کورین

کابینت هایگلاس با سنگ کورین

کابینت هایگلاس نیز نماینده کابینت های مدرن است. این کابینت ها بسیار ساده هستند و حتی در بعضی مدل ها دستگیره هم ندارند. هنگام انتخاب رنگ کورین برای کابینت های سبک مدرن مثل هایگلاس از رنگ های ساده یا Solid استفاده می کنند.

نحوه استفاده از صفحه کابینت کورین

انتخاب رنگ کورین

هنگام تصمیم گیری برای انتخاب رنگ کورین سبک زندگی شما و خواسته هایی که از صفحه کابینت دارید تاثیر زیادی دارند. اینکه کابینت را چقدر وقت یک بار و با چه وسیله ای تمیز می کنید. در خانواده هایی که کودک خردسال یا حیوان خانگی دارند بهتر است صفحات کورین طرح دار استفاده کنند تا لکه ها کمتر به چشم بیایند. اگر عادت به خرد کردن سبزیجات و مواد غذایی روی صفحه کابینت دارید بهتر است رنگ سفید را انتخاب نکنید. هرچند صفحات کورین ترمیم پذیر هستند و با یک پولیش ساده مثل روز اول خواهند شد.

قیمت سنگ کورین آشپزخانه

در کنار همه موارد گفته شده بودجه ای که برای خرید صفحه کابینت در نظر گرفته اید نیز در انتخاب رنگ کورین مهم است. رنگ های ساده و سالید ارزان تر هستند. هر چه طرح صفحه کابینت کورین به سمت طرح سنگ طبیعی برود گران تر خواهد شد. طرح های دانه درشت یا آنهایی که دانه های شفاف و صدفی دارند قیمت بالاتری دارند. هنگام بررسی رنگ بندی صفحه کابینت کورین حتما قیمت آنها را بپرسید.

اگر در مورد انتخاب رنگ کورین سوالات بیشتری داشتید با شماره ۰۲۱۳۳۲۶۹۰۰۱ tel:۰۲۱۳۳۲۶۹۰۰۱تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 4 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×