آژمان دیزاین

سنگ آشپزخانه مدرن

چگونه با سنگ آشپزخانه مدرن یک فضای شیک و متفاوت بسازیم؟

سنگ آشپزخانه مدرن در دو دسته طبیعی و مصنوعی ارائه می شود. استفاده از سنگ در دکوراسیون آشپزخانه ترند بسیار مهم سال 2020 بود. از انواع سنگ طبیعی و مصنوعی در قسمت های مختلف آشپزخانه می توان بهره برد:

  • صفحه روی کابینت
  • صفحه روی جزیره
  • دیوار بین کابینت ها
  • کفپوش
  • بدنه جزیره
  • سینک ظرفشویی

 

چون سنگ هایی مثل کورین یا کوارتز متریال های تقریبا جدیدی هستند، خصوصا در کشور ما هنوز جا نیفتاده و انتخاب رنگ و مدل و هماهنگی آن با دیگر اجزای آشپزخانه ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد. لذا موضوع مورد بحث ما در این مقاله چگونگی استفاده از این سنگ ها در قسمت های مختلف آشپزخانه و تعدادی طرح پیشنهادی است.

انواع سنگ آشپزخانه مدرن

سنگ طبیعی مثل گرانیت یا مرمر

سنگ مصنوعی مثل کورین، کوارتز یا مارمونایت

هر کدام از این انواع سنگ آشپزخانه جدید مزایا و معایبی دارند که شما با توجه به نیازها و سلیقه خود یکی را می توانید انتخاب کنید. سنگ طبیعی روی کابینت یا نوع مصنوعی آن طرح و رنگ های بیشماری دارند که انتخاب میان آنها سخت می شوند. همچنین تصمیم گیری در مورد مکان و نحوه نصب سنگ ها نیز بسیار مهم است.

سنگ آشپزخانه جدید

طرح های کلاسیک در آشپزخانه های کلاسیک

شما در انتخاب طرح سنگ آشپزخانه مدرن هیچ محدودیتی ندارید. در آشپزخانه های کلاسیک بهتر است از طرح های رگه دار و شلوغ استفاده کنید. اگر نمی خواهید برای استفاده از سنگ آشپزخانه مدرن روی دیوار زیاد هزینه کنید می توانید فقط چند سانتیمتر از محل اتصال صفحه کابینت و دیوار را با سنگ بپوشانید.

سنگ آشپزخانه مدرن

این کار احتمال نفوذ آب به درون کابینت ها را به صفر می رساند. همچنین با یک خلاقیت جالب می توانید یک میز کوچک روی جزیره خود تعبیه کنید و فضای بیشتری برای آماده سازی مواد غذایی یا صرف غذا روی میز فراهم کنید.

سنگ مخصوص اپن باید طرح دار باشد نه ساده!

این یک قانون نیست. اما یک کمک بزرگ برای انتخاب یک سنگ آشپزخانه جدید و منحصر به فرد است. اگر سنگ روی اپن را سفید یا مشکی ساده انتخاب کنید مشکلی نیست، اما انتظار نداشته باشید در نهایت آشپزخانه ای شیک و متفاوت از بقیه داشته باشید.

شاید مفید باشد
بهترین راه حل ها برای طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

سنگ آشپزخانه مدرن

فرآیند تولید سنگ های مصنوعی مثل کورین و کوارتز به گونه ای است که طرح های جالب، با رگه های ابریشمی و رنگ دانه های شفاف در دل سنگ ها ایجاد می شود. چون رنگ دانه ها با دیگر مواد تشکیل دهنده سنگ آشپزخانه مدرن ترکیب می شوند.

پس چه چیزی جلوی ما را می گیرد که از این طرح های فوق العاده در دکوراسیون آشپزخانه خود بهره نگیریم؟ سنگ مخصوص اپن درواقع ویترین آشپزخانه و نماینده سبک خاص طراحی آشپزخانه شما است. به علاوه اپن گاهی به عنوان میز غذاخوری نیز استفاده می شود. پس بهتر است سنگ مخصوص اپن را ساده انتخاب نکنید.

سینک ظرفشویی با سنگ آشپزخانه مدرن

اگر ژورنال های آشپزخانه های مدرن را ورق زده باشید حتما به سینک های ظرفشویی که با انواع سنگ آشپزخانه جدید ساخته شده اند برخورد کرده اید. خوشبختانه انواع سنگ طبیعی و مصنوعی قابلیت این را دارند که به عنوان متریال اصلی سینک ظرفشویی نیز استفاده شوند.

حتما عبارات سینک گرانیتی، یا سینک کورین و کوارتز به گوشتان خورده است. اگر در حال انجام طراحی جدید برای دکوراسیون آشپزخانه خود هستید حتما سینک ظرفشویی یا اجاق گاز یا هر دو را روی جزیره کار بگذارید و از مزایای این طرح خیلی جدید و هیجان انگیز لذت ببرید.

قیمت سنگ آشپزخانه

نکته جالب این است که شما می توانید سینک ظرفشویی را با سنگ روی جزیره یکپارچه کنید! برای این کار هم می توانید از سنگ طبیعی روی کابینت مثل گرانیت استفاده کنید هم انواع سنگ مصنوعی را به کار ببرید.

در آشپزخانه های مدرن و سینک های یکپارچه با سنگ کابینت آشپزخانه معمولا از سینک ظرفشویی توکار استفاده می کنند. چون سینک های توکار ظرفت و زیبایی بیشتری نسبت به نوع روکار دارند و بیشتر در آشپزخانه های مدرن با سنگ آشپزخانه مدرن نصب می شوند.

پیشخوان تیره با کابینت های شاد

قیمت سنگ آشپزخانه

اگر قصد خرید سنگ آشپزخانه جدید با رنگ تیره دارید حتما از کابینت های روشن استفاده کنید. در سال 2020 رنگ های شاد و روشن به آشپزخانه ها راه یافتند. رنگهایی مثل زرد، آبی و سبز بیشترین محبوبیت را برای رنگ کابینت داشتند.

لذا اگر کابینت های شما مثل این تصویر سبز روشن است،  آن وقت با خیال راحت می توانید سنگ طبیعی روی کابینت را تیره انتخاب کنید. بدون اینکه نگران تیرگی و دلگیر شدن آشپزخانه خود شوید. حتی این ترکیب بسیار زیباتر و جالب توجه تر از سنگ کابینت آشپزخانه سفید است.

شاید مفید باشد
ایده های فوق العاده برای طراحی آشپزخانه سفید مدرن

دیوارها را با سنگ آشپزخانه مدرن بپوشانید

قیمت سنگ آشپزخانه

شاید تصور یک دیوار سنگی برایتان سخت باشد اما چنین چیزی کاملا امکان پذیر است. مزیت بزرگ استفاده از انواع سنگ آشپزخانه جدید به عنوان دیوارپوش آشپزخانه این است که لکه های چربی و بخار آب روی آن به راحتی پاک می شوند.

مشکل بزرگ بسیاری از بانوان خانه دار تمیز نگه داشتن دیوارهای آشپزخانه است که با استفاده از سنگ های مدرن آشپزخانه کاملا برطرف می شود. شما می توانید حتی پس از سرخ کردن مواد غذایی و پاشیده شدن روغن روی دیوار، با یک دستمال مرطوب آن را کاملا تمیز و مثل روز اول کنید.

جزیره با سنگ کوارتز

کوارتز با توجه به مزایای بی شمارش خیلی زود تبدیل به یک رقیب جدی برای گرانیت شده است. علت این اتفاق سطح غیرمتخلخل کوارتز است که در مقایسه با گرانیت آن را بهداشتی و ضد لک می کند. سطح متخلخل گرانیت با آب بندی برطرف می شود اما به مرور زمان همین آب بندی باعث فرسودگی و آسیب جدی گرانیت می شود.

سنگ آشپزخانه مدرن

در این آشپزخانه یک جزیره که بدنه و صفحه آن از سنگ کوارتز است را در مرکز و کانون توجه داریم. زمینه سفید و رگه های طوسی آن با کابینت های طوسی آشپزخانه کاملا هماهنگ شده و ترکیب فوق العاده چشم نواز و منظمی ایجاد کرده است.

قیمت سنگ آشپزخانه

شرکت آژمان دیزاین نمایندگی انواع سنگ آشپزخانه مدرن و مجری تخصصی صفحات کابینت در ایران است. شما می توانید برای دریافت مشاوره و قیمت سنگ آشپزخانه برندهای ایرانی و خارجی با شماره  09122072126 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

×