آژمان دیزاین

انواع سینک گرانیتی

انواع سینک گرانیتی روکار، توکار، تک لگنه و دو لگنه

آشنایی با انواع سینک گرانیتی به شما در خرید بهتر کمک می کند. محبوبیت سینک گرانیتی در سال های اخیر به قدری زیاد شده که عده ای پیش بینی می کنند به زودی جای سینک استیل را بگیرد! بنابراین اگر شما هم قصد خرید یک سینک ظرفشویی جدید را دارید احتمالا با این سوال روبرو شده اید که آیا سینک گرانیتی خوب است؟ برای آشنایی بیشتر با خود متریال گرانیت و مزایا و معایب آن سنگ گرانیت چیست را مطالعه فرمایید.

انواع سینک گرانیتی با توجه به شکل و ظاهر عبارتند از:

  • سینک گرانیتی روکار
  • سینک گرانیتی توکار
  • سینک گرانیتی تک لگن
  • سینک گرانیتی دو لگن

هر کدام از انواع سینک گرانیتی مزایا و معایبی دارند که در این مقاله مفصل به بررسی هر کدام خواهیم پرداخت.

سینک گرانیتی روکار

سینک گرانیتی روکار

سینک گرانیتی روکار همان طور که از اسمش پیداست روی صفحه کابینت نصب می شود و لبه های آن مشخص است. تا به امروز سینک اکثر آشپزخانه های ایرانی روکار بوده است.

مزیت اصلی سینک گرانیتی روکار این است که به دلیل ساختار آن، آب نمی تواند به درون کابینت ها نفوذ کند. به همین دلیل نیاز به نصاب ماهر و آب بندی حرفه ای پس از نصب ندارد.

سینک گرانیتی روکار ظرافت و زیبایی سینک های توکار گرانیتی را ندارد. اما مراقبت و نگه داری از آن آسان تر است. چون نیازی نیست بعد از هر بار ظرف شستن اطراف سینک را خشک کنید.

سینک گرانیتی روکار مناسب چه کسانی است؟

اگر حوصله نگه داری و خشک کردن اطراف سینک پس از هر بار شستشوی ظروف را ندارید و زیبایی و ظرافت سینک ظرفشویی برای شما در درجه اول اهمیت نیست، سینک گرانیتی روکار برای شما ایده آل است.

سینک گرانیتی توکار

سینک گرانیتی توکار

با گذشت زمان زیبایی ظاهری دکوراسیون آشپزخانه اهمیت بیشتری پیدا کرد. برای همین سر و کله سینک های توکار پیدا شد!

سینک توکار گرانیتی در آشپزخانه های مدرن بیشتر دیده می شود. زیبایی ظاهری مهم ترین ویژگی سینک های گرانیتی توکار است. سینک ظرفشویی گرانیتی توکار در دل کابینت جا می گیرد. سپس اطراف آن را با دقت آب بندی می کنند تا از نفوذ آب به درون کابینت ها جلوگیری شود.

شاید مفید باشد
صفحه کابینت گرانیت چیست؟ مزایا و معایب سنگ گرانیت

برای نصب سینک گرانیتی توکار باید حتما از یک نصاب ماهر و متخصص کمک بگیرید. چون اگر آب بندی اطراف سینک توکار گرانیتی درست انجام نشود آب به داخل کابینت و صفحه کابینت اطراف سینک وارد شده و موجب بادکردگی آنها می شود.

مراقبت از سینک ظرفشویی گرانیتی توکار نیاز به دقت بیشتری دارد. حتی با وجود آب بندی صحیح باز هم لازم است پس از شستن ظروف اطراف سینک را با دستمال خشک کنید.

سینک توکار گرانیتی مناسب چه کسانی است؟

زیبایی و ظرافت سینک ظرفشویی گرانیتی توکار به آشپزخانه جلوه خاص و بی نظیری می دهد. سینک گرانیتی توکار مناسب کسانی است که زیبایی ظاهری آشپزخانه را در اولویت قرار می دهند و با خشک کردن اطراف سینک پس از هر بار شستن ظروف مشکلی ندارند.

سینک گرانیتی تک لگن

سینک گرانیتی تک لگن

سینک گرانیتی تک لگن مناسب آشپزخانه های کوچک است. سینک تک لگن می تواند با سینی یا بدون سینی باشد. سینک گرانیتی تک لگن با سینی متداول ترین انواع سینک گرانیتی است که در بیشتر آشپزخانه ها مشاهده می شود.

سینک گرانیتی تک لگن مناسب چه کسانی است؟

اگر ماشین ظرفشویی دارید و از سینک فقط برای شستن سبزیجات و مواد غذایی استفاده می کنید، یا خانواده کم جمعیتی هستید سینک گرانیتی تک لگن برای شما مناسب است. در این صورت فضای بیشتری به عنوان صفحه روی کابینت در اختیار خواهید داشت.

سینک گرانیتی دو لگن

انواع سینک گرانیتی

در میان انواع سینک گرانیتی، سینک گرانیتی دو لگن برای شستن ظروف زیاد ایده آل است. چون می توانید یک لگن را برای شستن و یک را برای آب کشیدن ظروف اختصاص دهید. سینک گرانیتی دو لگنه می تواند با سینی یا بدون سینی باشد.

سینک گرانیتی دو لگن مناسب چه کسانی است؟

اگر خانواده پرجمعیتی دارید و از ماشین ظرفشویی استفاده نمی کنید، باید سینک گرانیتی دو لگن با سینی را انتخاب کنید تا برای شستن، آب کشیدن و خشک کردن ظروف فضای کافی در اختیار داشته باشید.

سخن آخر

انتخاب میان انواع سینک گرانیتی به سلیقه، نیازها و نوع استفاده شما از سینک ظرفشویی برمی گردد. شرکت آژمان دیزاین به عنوان نمایندگی فروش انواع سینک گرانیتی و مجری تخصصی برش و نصب آن آمادگی خود را برای مشاوره رایگان در مورد انواع سینک های گرانیتی، قیمت، رنگ بندی و مدل آن اعلام می دارد.

شاید مفید باشد
چند سنگ گرانیت روی کابینت که هرگز قدیمی نمی شوند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 17 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×