آژمان دیزاین

طراحی اپن آشپزخانه مدرن

طراحی اپن آشپزخانه مدرن طبق ترندهای جدید سال 2020

طراحی اپن آشپزخانه مدرن تبدیل به یکی از مراحل ضروری معماری خانه های امروزی شده است. . روزگاری تنها اپن بودن آشپزخانه برای همه جدید و جذاب بود. اما حالا دیگر چشم افراد به آشپزخانه های اپن عادت کرده و تبدیل به یک روند کاملا عادی در ساختمان سازی شده است.

اما طراحان و معماران در سال های اخیر پا را فراتر نهاده اند و طرح های خاص و مدرن را در ساختن اپن آشپزخانه به کار می برند. اگر شما نیز به دنبال ایده هایی برای جدیدترین مدل اپن آشپزخانه 2020 هستید در این مطلب با ما همراه باشید.

چند نکته مهم برای طراحی اپن آشپزخانه مدرن

  • در وهله اول مکان دقیق اجاق گاز، یخچال، ماشین ظرفشویی و در صورت لزوم ماشین لباسشویی و سینک ظرفشویی را مشخص کنید. این کار توسط کابینت ساز ماهر انجام شده و مورد تایید نهایی شما قرار می گیرد. شاید در این مرحله به این نتیجه برسید که سینک ظرفشویی یا اجاق رومیزی باید روی جزیره یا اپن آشپزخانه قرار گیرد.
  • سعی کنید تا حد ممکن طراحی ساده داشته باشید. به هر حال آشپزخانه مکانی برای پخت و پز و فعالیت های روزانه است و شلوغی و رنگارنگی بیش از حد آن در طولانی مدت آزاردهنده خواهد شد.
  • در مورد میز ناهارخوری تصمیم بگیرید. اینکه قرار است در آشپزخانه یا بیرون آن باشد. یا اینکه همان اپن آشپزخانه را به عنوان میز ناهارخوری در نظر می گیرید.
  • پالت رنگ دکوراسیون آشپزخانه را هماهنگ با رنگ های دکوراسیون بقیه منزل در نظر بگیرید. چون در خانه های امروزی فضای آشپزخانه و هال و پذیرایی کاملا مجزا نبوده و در برخی موارد یکی هستند.
  • در مورد پوشش برای اپن آشپزخانه تصمیم بگیرید. امروزه در 90% آشپزخانه های ساده و شیک از انواع سنگ های طبیعی یا مصنوعی به عنوان پوشش برای اپن آشپزخانه استفاده می کنند.
  • جنس متریال صفحه روی کابینت را حتما از همان جنس و رنگ پوشش روی اپن آشپزخانه انتخاب کنید. متفاوت بودن این دو اصلا جالب نیست. رنگ بندی صفحه کابینت و اپن کوارتز را ببینید.

چند طرح اپن شیک آشپزخانه مدرن در سال 2021

هر چه جلوتر می رویم تمایز بین آشپزخانه و اتاق نشیمن کمرنگ تر می شود. در واقع خانه های مدرن امروزی چیزی به نام آشپزخانه جدا ندارند. دلیل آن هم کوچک تر شدن خانه ها است که باعث شده استفاده بهینه از فضای موجود اهمیت بیشتری پیدا کند. در ادامه چند ایده برای اپن آشپزخانه ساده را به همراه تصاویر جذاب از مدل اپن آشپزخانه جدید برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم.

شاید مفید باشد
بهترین راه حل ها برای طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

اپن آشپزخانه ساده با جزیره

طراحی اپن آشپزخانه مدرن

استفاده از جزیره در طراحی اپن آشپزخانه مدرن جایگاه ویژه ای دارد و بسیار پرطرفدار است. اکثر طراحان از این روش برای طرح اپن شیک آشپزخانه مدرن استفاده می کنند. استفاده از جزیره چند مزیت دارد.

اول اینکه تا حدودی فضای آشپزخانه را از نشیمن جدا می کند بدون اینکه احساس خفگی یا بسته بودن ایجاد کند.

دوم اینکه جزیره خود دارای کابینت برای ذخیره وسایل و ظروف آشپزخانه است.

سوم اینکه می توان اجاق گاز یا سینک ظرفشویی را روی جزیره نصب کرد.

چهارم اینکه از جزیره می توان به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کرد.

و در آخر باید عرض کنیم جزیره مشخصه آشپزخانه های مدرن است که بسیار شیک و زیبا به نظر می رسد.

مشاهده نمودید که استفاده از جزیره به خاطر چند کاربره بودنش در طراحی اپن آشپزخانه مدرن چقدر می تواند مفید و زیبا باشد.

هماهنگی مدل اپن آشپزخانه جدید با بقیه قسمت های خانه

طراحی اپن آشپزخانه مدرن

همانطور که پیشتر نیز گفتیم در آشپزخانه از رنگ و متریال هایی استفاده کنید که تفاوت زیادی با بقیه قسمت های خانه نداشته باشد. در این تصویر از کابینت های طرح چوب استفاده شده که هماهنگی جالبی با مبلمان و میزناهار خوری دارند.

استفاده از لوسترهای آویزی در هر دو قسمت باعث ایجاد هارمونی جذابی شده که شاید در نظر اول زیاد به چشم نیاید. اما در یک دکوراسیون شیک کار زیرکانه ای است. و باعث می شود کل خانه منسجم به نظر آید.

طراحی مدرن اپن برای آشپزخانه های کوچک

جدیدترین مدل اپن آشپزخانه 2020

برای طراحی اپن آشپزخانه مدرن می توانید دو کار را انجام دهید.

  • اصلا اپن نسازید و به جای آن از یک میز ناهارخوری کوچک استفاده کنید.
  • یک اپن کوچک بسازید و از آن به عنوان میز ناهارخوری نیز استفاده کنید.

هر دو این روش ها کاملا جدید هستند و در آشپزخانه های ژورنالی زیاد دیده می شوند. اگر راه دوم را انتخاب کردید حتما در بدنه اپن یک تورفتگی برای صندلی و جای پا ایجاد کنید. همچنین می توانید اپن را به صورت دو طبقه طراحی کنید تا میز کار آشپزخانه از قسمت غذا خوری اپن متمایز شود.

طراحی آشپزخانه به شکل ال

جدیدترین مدل اپن آشپزخانه 2020

آشپزخانه های ال مانند معمولا نیازی به اپن ندارند. اما شما در صورت تمایل می توانید یک جزیره برای وسط آشپزخانه در نظر بگیرید. آشپزخانه های ال مانند کابینت های بیشتری دارند و کمتر شلوغ و بی نظم خواهند بود.

شاید مفید باشد
جزیره آشپزخانه مدرن با چند طرح فوق العاده و خیره کننده

علاوه بر آن آشپزخانه طرح ال کاملا با بخش نشیمن ادغام می شود. این مورد به همراه نورپردازی مناسب و استفاده درست از نور طبیعی خانه شما را تا حد زیادی دلباز و روشن می کند.

مدل اپن آشپزخانه جدید به شکل U

پوشش برای اپن آشپزخانه

آشپزخانه های U شکل فضای بسته تری دارند. در این آشپزخانه ها معمولا از رنگ های خنثی و کابینت های ساده استفاده می کنند. پوشش برای اپن آشپزخانه U شکل باید از بین طرح های کاملا ساده و بدون رگه و گره انتخاب شود.

برای طراحی اپن آشپزخانه مدرن مشاهده رنگ بندی سنگ کورین و رنگ بندی سنگ مارمونایت می تواند به شما کمک کند.

مدل U یک طرح اپن شیک آشپزخانه مدرن محسوب می شود که در عین ظاهر زیبا و بازی که دارد تا حدودی حریم آشپزخانه را از محیط نشیمن جدا می کند.

استفاده از سنگ آشپزخانه در اپن و جزیره

پوشش برای اپن آشپزخانه

وقتی آشپزخانه بزرگی در دسترس دارید می توانید از تمامی امکانات موجود استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید هم جزیره داشته باشید هم یک اپن شیک که با سنگ های آشپزخانه تزئین شده اند.

در طراحی اپن آشپزخانه مدرن از سنگ های طبیعی مثل گرانیت، یا مصنوعی مثل کورین و کوارتز و مارمونایت استفاده می شود. این سنگ ها ظاهری فوق العاده شیک و امروزی به آشپزخانه شما خواهند داد.

در این تصویر اپن آشپزخانه ساده و کاملا از سنگ گرانیت است. این طرح سنگ گرانیت در صفحه روی جزیره، کابینت و دیوار آشپزخانه نیز استفاده شده است.

سخن آخر

برای طراحی اپن آشپزخانه مدرن حتما باید با یک طراح متخصص و باتجربه این کار مشاوره بگیرید. جدیدترین مدل اپن آشپزخانه 2020 در ایران هنوز زیاد مرسوم نشده اما شما می توانید پیش دستی کنید و جز اولین کسانی باشید که با طراحی اپن آشپزخانه مدرن دیگران را شگفت زده می کنند. در این زمینه مشاوران طراحی آژمان دیزاین می توانند به شما کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×