آژمان دیزاین

طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

بهترین راه حل ها برای طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

طراحی آشپزخانه کوچک مدرن خیلی از آشپزخانه کلاسیک راحت تر است! چون مشخصه اصلی دکوراسیون سبک مدرن این است که ساده و خلوت باشد. در سبک مدرن شلوغی، بی نظمی و وسایل اضافی و به دردنخور جایی ندارند. در طراحی آشپزخانه های کوچک و مدرن چه نکاتی را رعایت کنیم که بزرگ تر به نظر برسند؟

ترکیب رنگ طوسی و سفید در طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

آشپزخانه مدرن و کوچک

یک راه حل بسیار جالب و تاثیرگذار برای طراحی آشپزخانه کوچک مدرن استفاده از ترکیب رنگ طوسی و سفید است. رنگ های خنثی چون طوسی و سفید به آشپزخانه های کوچک و مدرن عمق بیشتری می بخشند.

یک ویژگی مثبت رنگ های خاکستری و سفید این است که فراوان هستند. یعنی انتخاب همه وسایل آشپزخانه در این دو رنگ کار خیلی آسانی است.

این دو رنگ را در کفپوش آشپزخانه، دیوارپوش، کاشی بین کابینتی، کابینت و صفحه روی کابینت استفاده کنید تا نتیجه فوق العاده آن را در آشپزخانه مدرن و کوچک خود ببینید.

حسن دیگر ترکیب رنگ سفید و طوسی در طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک این است که همیشه مد روز می ماند. شما در انتخاب این ترکیب رنگ کمترین ریسک را کرده اید.

استفاده از اپن به عنوان میز ناهارخوری

آشپزخانه مدرن و کوچک

گاهی آپارتمان ها آنقدر کوچک هستند که حتی فضایی برای یک میز ناهارخوری چهار نفره هم ندارند! در چنین شرایطی بهترین کار این است که از اپن آشپزخانه به عنوان میز غذاخوری نیز استفاده شود.

کافی است بسته به فضایی که در اختیار دارید چند صندلی بلند خریداری کنید. با این کار هم فضایی برای نشستن و غذا خوردن دارید، هم می توانید راحت بنشینید و به کار آشپزی و آماده کردن مواد غذایی مشغول شوید.

این ایده در طراحی آشپزخانه کوچک مدرن آن قدر جذاب است که برخی افراد آن را حتی در خانه های بزرگ نیز پیاده می کنند. بدیهی است که اگر قصد انجام این کار را در آشپزخانه مدرن کوچک دارید باید از صفحه کابینت ضد آب و ضد لک استفاده کنید.

طراحی بهینه کابینت ها در آشپزخانه مدرن کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

طراحی کابینت در آشپزخانه کوچک و مدرن باید به گونه ای باشد که بهترین استفاده از فضا را داشته باشیم. هیچ فضای خالی و پرتی نباید هدر برود. انواع کابینت های دیواری و زمینی و کشوها باید برای پر شدن فضا استفاده شوند.

شاید مفید باشد
دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کمک چند نکته کلیدی

البته برای مدل کابینت آشپزخانه کوچک پنجره دار نباید جلوی پنجره گرفته شود. چون پنجره در طول روز منبع اصلی نور آشپزخانه است. در طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک با پنجره به هیچ وجه از پرده های ضخیم که جلوی ورود نور را می گیرند استفاده نکنید.

در آشپزخانه های کوچک و مدرن از کابینت های ساده و بدون یراق آلات استفاده می کنند. کابینت و صفحه کابینت سفید و براق بهترین انتخاب برای طراحی آشپزخانه کوچک مدرن هستند.

نورپردازی در طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

مهم ترین نکته برای بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه نورپردازی مناسب است. نورپردازی تاثیر فوق العاده زیادی در طراحی دکوراسیون مدرن آشپزخانه دارد.

چراغ های زیر کابینتی هم جلوه ظاهری بهتری به آشپزخانه می دهند هم آن را بزرگ تر و دلبازتر می کنند. چراغ زیر کابینتی جلوه صفحه روی کابینت را نیز بیشتر می کند.

چراغ های کوچک و متعدد سقفی در آشپزخانه های کوچک و مدرن گاهی بهتر از یک لوستر بزرگ عمل می کنند. شما می توانید آن را طوری سیم کشی کنید که با هر کلید برق چند عدد از آنها روشن شود.

سنگ های مصنوعی صفحه روی کابینت مثل کورین و کوارتز صاف و صیقلی هستند و رنگ سفید آنها نور را منعکس می کند. بازتاب نور فضای آشپزخانه مدرن کوچک را روشن و دلباز می کند.

استفاده از جزیره به جای اپن در آشپزخانه مدرن و کوچک

طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

کم کم جزیره ها جای اپن را در آشپزخانه می گیرند! وقتی آشپزخانه کوچکی داریم می توانیم از یک جزیره کوچک به جای اپن آشپزخانه استفاده کنیم. اندازه جزیره دست خودمان است و می توانیم آن را ثابت یا متحرک انتخاب کنیم.

در طراحی آشپزخانه کوچک مدرن رنگ جزیره را هماهنگ با کابینت ها انتخاب کنید. صفحه روی جزیره از همان جنس و رنگ صفحه روی کابینت باشد.

سنگ های مصنوعی چون کورین و کوارتز در ورق هایی با ابعاد مناسب برای جزیره هم تولید می شوند. حتی اگر ابعاد بزرگ تر آنها را پیدا نکنید، چون بدون درز هستند در نهایت شبیه سنگ یک تکه می شوند.

فضاهای جدید ذخیره سازی ایجاد کنید

آشپزخانه مدرن و کوچک

اگر کابینت هایتان کافی نیست و نمی خواهید برای کابینت جدید هزینه کنید خودتان فضاهای جدید برای ذخیره وسایل آشپزخانه مدرن کوچک خود ایجاد کنید. خلاقیت در طراحی آشپزخانه کوچک مدرن حرف اول را می زند.

شاید مفید باشد
آشپزخانه مدرن ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

کافی است کمی ابتکار به خرج دهید! مثلا چند سبد حصیری بزرگ بخرید و آنها را روی سر کابینت های دیواری گذاشته و وسایلی که زیاد استفاده نمی شود در آنها قرار دهید. این سبد ها هم جلوه روستیک و زیبایی به آشپزخانه شما می دهند هم وسایل زیادی در خود جا می دهند.

اگر دیوار خالی دارید چند قفسه زیبا روی آن نصب کرده و بعضی ظروف خود را روی آنها قرار دهید. یا چند گیره به دیوار بزنید و ظروف را از آن آویزان کنید. اگر کمی خلاقیت به خرج دهید این کار علاوه بر حل مشکل کم جا بودن، بسیار زیبا و امروزی نیز به نظر می رسد.

از وسایل و تجهیزات مدرن آشپزخانه استفاده کنید

طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

وسایل مدرن کم جا تر هستند! میز ناهارخوری های مدرن را با انواع میز ناهارخوری کلاسیک مقایسه کنید خودتان متوجه خواهید شد! برای همین معمولا طراحی آشپزخانه کوچک مدرن یا مینیمال است.

میز ناهارخوری مدرن و کم جا بخرید و در آشپزخانه خود بگذارید. کابینت های مدرن بسیار ساده و شیک هستند. رنگ های روشن نور را بازتاب داده آشپزخانه را روشن می کنند.

اگر کابینت های شما سفید نیستند حتما صفحه کابینت سفید روی آن بیندازید. کاتالوگ های صفحات کورین و کوارتز شامل طرح های متنوعی با رنگ سفید هستند.

از منابع نور متعدد در آشپزخانه مدرن کوچک استفاده کنید

آشپزخانه مدرن و کوچک

گاهی یک لوستر کافی نیست! امروزه از انواع هالوژن های سقفی، زیرکابینتی و چراغ ها استفاده می کنند تا آشپزخانه را روشن و دلباز کنند.

از چراغ سقفی مدرن بالای اپن و سینک ظرفشویی استفاده کنید. انواع چراغ های کوچک دیواری و سقفی و زیرکابینتی برای روشن کردن قسمت های مختلف در طراحی آشپزخانه کوچک مدرن استفاده می شوند.

از میزهای کوچک دو نفره استفاده کنید

آشپزخانه مدرن و کوچک

میزناهارخوری دونفره فقط مخصوص کافی شاپ ها نیست! امروزه در طراحی آشپزخانه های مدرن و کوچک نیز از میزهای دونفره استفاده می کنند.

اگر فضای کافی برای میز بزرگ تر ندارید می توانید از این میزها برای زمانی که فقط دو نفر هستید یا زمان صرف چای استفاده کنید. با این کار فضای آشپزخانه مدرن کوچک شما رمانتیک هم می شود!

این چند ترفند را می توانید در طراحی آشپزخانه مدرن و کوچک استفاده کنید تا به فضای مطلوب تری برسید. قطعا راه های متنوع دیگری هم هست. راه حل شما چیست؟!

شاید مفید باشد
جزیره آشپزخانه مدرن با چند طرح فوق العاده و خیره کننده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

×