آژمان دیزاین

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک همیشه رنگ های روشن نیست!

از هر کسی بپرسید بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک چیست حتما می گوید رنگ های روشن. اما در دکوراسیون مدرن این یک قانون بی چون و چرا نیست! البته که استفاده از تم های روشن برای رنگ آشپزخانه کوچک ایده بسیار خوبی است و منطقی به نظر می رسد. اما خطری که در این کار وجود دارد این است که یکنواختی فضا به مرور شما را خسته و دلزده کند.

اما بیایید رنگ های متفاوت را هم امتحان کنیم شاید نتیجه شما را شگفت زده کند. اگر خواهان یک آشپزخانه متفاوت با رنگ های متفاوت هستید ترفندهایی که در این مطلب آورده ایم را دنبال کنید.

ایجاد عمق با یک رنگ متفاوت در دیوار آشپزخانه

رنگ آشپزخانه کوچک

برخی از طراحان داخلی ادعا می کنند که رنگ آمیزی یک دیوار آشپزخانه با یک رنگ تیره باعث می شود دیوار به عنوان پس زمینه عقب برود و فضا را بزرگ تر نشان دهد.

هنگام طراحی آشپزخانه کوچک مدرن، برای استفاده از رنگ های جذاب و پرانرژی مثل قرمز، سبز یا زرد برای رنگ کردن دیوار آشپزخانه کوچک هراس به دل راه ندهید. انتخاب دیوار مناسب برای این رنگ آمیزی خاص تاثیر زیادی در نتیجه نهایی خواهد داشت.

سعی کنید از ترکیب چند رنگ برای آشپزخانه کوچک استفاده کنید

شما می توانید چندین رنگ را ترکیب کنید که حالات خاص و درک فضایی را تنظیم کند. با این حال، باید به یاد داشته باشید که رنگ ها را فقط به دو یا سه رنگ محدود کنید تا طراحی آشپزخانه خیلی شلوغ و پیچیده به نظر نرسد.

قبل از استفاده از رنگ ها، باید میزان نور طبیعی آشپزخانه، حال و هوایی که می خواهید ایجاد کنید و اینکه چگونه می توانید بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک را بر اساس اصول زیبایی شناسی انتخاب کنید.

ترکیب فلفل قرمز، کاری و دارچین!

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

در این قسمت برای درک بهتر رنگ ها دست به دامن مواد غذایی و ادویه هایی شدیم که هر روز در آشپزخانه با آنها سر و کار داریم! ترکیب رنگ های قرمز و نارنجی و آجری حال و هوای آشپزخانه را گرم و دلنشین می کنند. انتخاب تم گرم برای رنگ کابینت آشپزخانه کوچک نتیجه رضایت بخشی به دنبال دارد.

شاید مفید باشد
چند ایده برای آشپزخانه کوچک که هزینه زیادی ندارند

محققان ثابت کرده اند رنگ قرمز اشتها را تحریک کرده و موجب گرم تر شدن کانون خانواده می شود. پس اگر به جمع شدن خانواده هنگام صرف غذا اهمیت می دهید بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک شما همین ترکیب است.

کابینت های چوبی

رنگ آشپزخانه کوچک

یکی از راه حل های بسیار پرطرفدار در تمام دنیا استفاده از کابینت های چوبی یا با طرح چوب است. خصوصا اگر رنگ چوب روشن باشد. در چنین حالتی بهترین رنگ برای صفحه روی کابینت می تواند سفید ساده، سفید صدفی یا طوسی روشن باشد.

ترکیب زرد و فیروزه ای مناسب رنگ آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

هنوز هم فکر می کنید بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک سفید یا رنگ های روشن است؟ به تصویر این آشپزخانه نگاه کنید. ترکیب دو رنگ زرد و فیروزه ای فضایی سراسر نشاط و سرزندگی به آشپزخانه القا کرده است.

در این آشپزخانه استفاده از کوارتز به عنوان صفحه روی کابینت می تواند به افزایش انرژی مثبت در محیط کمک کند. چون سنگ کوارتز ایرانی یا خارجی طرح های بسیار زیبا و چشم نوازی دارد و شباهت آن به سنگ طبیعی باعث محبوبیت آن در سال های اخیر شده است.

زرد، سفید و مشکی بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

اهمیت رنگ زرد تا آنجا پیش رفته که به عنوان رنگ سال 2021 انتخاب شد. زرد یک رنگ مطلوب برای آشپزخانه های کوچک است. برخی طراحان داخلی از ترکیب زرد با مشکی و سفید در آشپزخانه کوچک به نتایج خارق العاده ای رسیدند.

از رنگ زرد می توانید برای رنگ دیوار، کابینت یا وسایل آشپزخانه استفاده کنید. هنگامی که لامپ را روشن می کنید تازه متوجه درخشش فوق العاده رنگ زرد و جذابیت آن می شوید.

یک آشپزخانه شیک کوچک با رنگ های پاستلی

رنگ آشپزخانه کوچک

اگر ترکیب رنگ هایی که در بالا معرفی کردیم را نپسندیدید می توانید به سمت رنگ های پاستلی روشن در کنار سفید هم فکر کنید. رنگ های پاستلی رنگ های فانتزی و جذابی هستند که بیشتر تم سبز، آبی و صورتی دارند. و در سالهای اخیر به عنوان رنگ آشپزخانه کوچک وارد دکوراسیون منازل شدند.

این رنگها ابتدا در میان نوجوانان طرفدار پیدا کرد و کم کم در دکوراسیون داخلی منازل راه پیدا کرد. در این عکس ترکیب هنرمندانه سبز پاستلی بسیار روشن در کنار سفید آشپزخانه را روشن و بزرگ کرده و کفپوش و صفحه کابینت قهوه ای آن را از یکنواختی خارج کرده است.

شاید مفید باشد
چند ایده برای آشپزخانه کوچک که هزینه زیادی ندارند

آبی و مسی برای رنگ کابینت آشپزخانه کوچک

بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک

بیایید سری هم به رنگ های کلاسیک بزنیم. اگر از آشپزخانه آرامش و راحتی می خواهید از ترکیب رنگ آبی، خاکی و مسی استفاده کنید. این ترکیب رنگ در سبک های کلاسیک و معاصر خیلی جواب می دهند.

رنگ آبی کلاسیک رنگ سال 2020 بود اما این دلیل نمی شود که در سال 2021 آن را کامل کنار بگذاریم! هنوز هم می توانیم آبی کلاسیک یا آبی مرجانی را به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه کوچک انتخاب کنیم.

رنگ های مسی براق و قهوه ای خاکی در صندلی، صفحه روی کابینت، کفپوش و دیوار پوش کاملا مناسب یک آشپزخانه کلاسیک هستند. رنگ آبی هنوز هم می تواند بهترین رنگ برای آشپزخانه کوچک باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

×