آژمان دیزاین

آشپزخانه مدرن ایرانی

آشپزخانه مدرن ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

آشپزخانه مدرن ایرانی از مدل های سنتی فاصله گرفته است. در دکوراسیون آشپزخانه ایرانی از رنگ های جدید و کابینت های مدرن بهره گرفته می شود. اما باز هم یک آشپزخانه مدرن ایرانی منحصر به فرد و کمی متفاوت با آشپزخانه های خارجی است.

مردم ایران هنوز برخی عادات و رسوم قدیمی خود را در آشپزی و پذیرایی از مهمان حفظ کرده اند که با ساختار آشپزخانه های مدرن در خارج ایران تناسب زیادی ندارد. در آشپزخانه شیک و مدرن ایرانی از متریال های جدید برای صفحه روی کابینت، دیوارپوش یا کفپوش استفاده می شود.

کابینت مدرن ایرانی یک جداره

آشپزخانه مدرن ایرانی

آشپزخانه یک جداره آشپزخانه ای است که همه تجهیزات آن کنار یک دیوار قرار داده شده است. در ایران چنین مدل آشپزخانه هایی مرسوم نبود. اما در چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید مدل یک جداره زیاد دیده می شود. دلیل اصلی آن هم آپارتمان های کوچک است که فضای زیادی در اختیار ما قرار نمی دهند.

آشپزخانه های تک جداری گزینه مناسبی برای خانه های کوچک و کم جا هستند. همچنین اگر رفت و آمد زیادی ندارید می توانید با این مدل آشپزخانه شیک و مدرن فضای نشیمن بیشتری در دسترس داشته باشید.

آشپزخانه های تک جداره جدید فقط یک ردیف کابینت هستند و فضایی برای یخچال و ماشین لباسشویی و ظرفشویی در آنها تعبیه نمی شود. در نتیجه این آزادی را دارید که یخچال خود را هر جا که دوست دارید بگذارید.

رنگ های جدید و شاد در آشپزخانه مدرن ایرانی

چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید

یکی از مشخصه های بارز آشپزخانه مدرن ایرانی استفاده از رنگ های متفاوت و شاد است که پیش از این کسی در استفاده از آنها ریسک نمی کرد. رنگ هایی مثل قرمز، آبی، نارنجی یا سبز به عنوان رنگ کابینت آشپزخانه مدرن ایرانی انتخاب شدند.

ترکیب یک رنگ گرم و پرانرژی مثل قرمز یا نارنجی در کنار رنگ مشکی مثل یک معجزه عمل می کند. اگر طرفدار دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده هستید، به جای استفاده از تزئینات مختلف و شلوغ کردن آشپزخانه، از یک ترکیب رنگ جدید برای کابینت مدرن ایرانی استفاده کنید.

جزیره عضو جدید دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

آشپزخانه مدرن ایرانی

جزیره یک پیشخوان اضافی در آشپزخانه محسوب می شود که می تواند ثابت یا متحرک باشد. در چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید فعلا جزیره ثابت محبوبیت بیشتری دارد. جزیره می تواند وسط آشپزخانه یا در قسمت ورودی آن باشد.

شاید مفید باشد
بهترین راه حل ها برای طراحی آشپزخانه کوچک مدرن

جزیره هم برای آشپزخانه های کلاسیک و هم برای آشپزخانه های مدرن می تواند ساخته شود. سبک جزیره، رنگ و صفحه روی آن با کابینت آشپزخانه معمولا هماهنگ است. در آشپزخانه مدرن ایرانی که از کابینت های دو رنگ استفاده کرده است، می توان رنگ جزیره را مکمل یا متضاد با رنگ کابینت انتخاب کرد.

کاشی بین کابینتی در آشپزخانه شیک و مدرن

چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید

استفاده از کاشی بین کابینتی، یکی از جدیدترین روش ها در چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید است. کاشی بین کابینتی معمولا طرح دار است و با رنگ کابینت ها همخوانی دارد. کابینت آشپزخانه مدرن ایرانی با کاشی بین کابینتی خیلی جذاب تر می شود.

اگر چه در آشپزخانه مدرن ایرانی نقش و نگار و طرح های مختلف جایگاه زیادی ندارند اما کاشی بین کابینتی کاملا جدید و مدرن است. و اگر رنگ و طرح آن درست انتخاب شود نتیجه نهایی آن شما را شگفت زده خواهد کرد.

سنگ های جدید برای صفحه روی کابینت مدرن ایرانی

آشپزخانه مدرن ایرانی

قبلا صفحه روی کابینت یا سنگ طبیعی بود یا ام دی اف. اما الان انتخاب ها گسترده تر شده است. انواع سنگ مصنوعی ضدآب، ضد باکتری و ضدضربه برای صفحه کابینت آشپزخانه تولید شده اند. این سنگ ها هم کیفیت بالاتری داشته و هم ظاهر جذاب و فوق العاده ای دارند.

سنگ مرمر طرح فوق العاده زیبایی دارد که همیشه بهترین انتخاب برای صفحه روی کابینت بوده است. اما سنگ مرمر قیمت بالایی دارد و به خاطر وزن بالایش برش و نصب آن سخت است. همچنین سنگ های طبیعی شکننده هستند و با یک ضربه ممکن است خسارت جبران ناپذیری برای شما ایجاد شود.

اما کاتالوگ طرح های سنگ کورین شامل طرح های متنوعی است که ظاهری شبیه سنگ مرمر یا هر سنگ طبیعی که مورد علاقه شما است دارند. علاوه بر اینکه کیفیت بالاتر، قیمت مناسب تر و نصب راحت تر از سنگ طبیعی دارند.

سفید رنگ بی بدیل دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید

رنگ سفید همیشه در دکوراسیون بی رقیب بوده و هست. اگر اهل ریسک زیادی نیستید از جذابیت همیشگی رنگ سفید بهره ببرید. سفید بهترین رنگ برای کابینت آشپزخانه مدرن ایرانی است.

خاصیت استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ زمینه در چیدمان آشپزخانه مدرن این است که هر گاه بخواهید می توانید با خرید اکسسوری های رنگین فضای آشپزخانه را متحول کنید. مثلا صندلی اپن یا لوستر را عوض کنید. یا ظروف تزئینی جدید بخرید و در بوفه ها بگذارید.

شاید مفید باشد
دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کمک چند نکته کلیدی

لوسترهای جدید و مدرن در چیدمان آشپزخانه مدرن

چیدمان آشپزخانه ایرانی جدید

به جرات می توان گفت یکی از مشخصه های مهم یک آشپزخانه شیک و مدرن لوسترهای آن است. در آشپزخانه مدرن ایرانی از لوسترهای مدرن با طرح های جدید و جذاب استفاده می شود.

اگر جزیره وسط آشپزخانه است بالای سر آن دو یا سه لوستر مدرن نصب می شود. دقت کنید که رنگ لوسترها با رنگ کابینت مدرن ایرانی شما همخوانی داشته باشد. در غیر اینصورت ناهماهنگ بوده و تعادل بصری آشپزخانه شما به هم می خورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

×