آژمان دیزاین

قیمت سنگ کورین

9 عامل تاثیر گذار در قیمت سنگ کورین و نحوه محاسبه قیمت کورین

قیمت سنگ کورین به صورت تمام شده به عوامل متعددی بستگی دارد. نحوه محاسبه قیمت کورین در شرکت آژمان دیزاین به این صورت است که قیمت صفحه کابینت کورین را بر اساس فاکتورهایی که در این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد به دست می آورد. لذا لازم است ابتدا با کیفیت سنگ کورین و سایر مشخصات تخصصی آن آشنا شوید. این آشنایی به شما کمک می کند که طعمه دست سودجویان و دلال های بازار نشوید. لطفا تا آخر مطلب با ما همراه شوید.

نقش پیشانی جلو صفحه در قیمت کورین

قیمت سنگ کورین

یکی از مشخصات اصلی صفحه کابینت کورین اندازه پیشانی آن است. پیشانی صفحه کابینت میزان ضخامت قسمت جلو و لبه آن است. هر چه اندازه پیشانی بلندتر باشد قیمت صفحه کابینت کورین بیشتر می شود. چون برای بلندتر کردن آن لازم است ورق کورین اضافه شود.

قرنیز کناره دیوار سنگ کورین

قیمت سنگ کورین

یکی از بخش های صفحه روکابینتی کورین که در قیمت آن تاثیر دارد قرنیز صفحه کورین است. قرنیز یکی از قسمت های صفحه کورین به شمار می رود که مدل آن تاثیر زیادی در قیمت صفحه کابینت کورین دارد.

قرنیز چیست؟ قرنیز فاصله بین صفحه کورین و دیوار را پر می کند. قرنیز را با چسب آکواریوم به محل مورد نظر می چسبانند. هر شاخه قرنیز 5 متر می باشد. کار اصلی آن جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به درون کابینت ها است. دو مدل قرنیز داریم:

 • قرنیز قوس دار یا قاشقی
 • قرنیز تخت

کارایی هر دو مدل قرنیز یکی است اما قرنیز قاشقی که به تازگی وارد بازار شده است عملکرد بهتری در زمینه آب بندی صفحات کورین دارد. قیمت قرنیز قوس دار یا قاشقی از مدل تخت آن بیشتر است. از این جهت مدل قرنیز در قیمت سنگ کورین موثر است.

اندازه استاندارد صفحه کورین جهت محاسبه قیمت سنگ کورین

معمولا در لیست قیمت صفحه کابینت طرح کورین که در کاتالوگ برندهای مختلف مشاهده می کنیم قیمت سنگ کورین بر اساس یک اندازه استاندارد می باشد. در نظر داشته باشید که این اندازه ها به هیچ وجه ثابت و قطعی نیستند و شما می توانید اندازه های مورد نیاز خود را درخواست کنید. این اندازه استاندارد فقط برای قیمت گذاری است:

شاید مفید باشد
سنگ کورین چیست؟ مزایا و معایب سنگ کورین و کاربردهای آن

عرض صفحه کورین: 60 سانتیمتر

طول صفحه کورین: 90 سانتیمتر

پیشانی صفحه کورین: 5 سانتیمتر

قرنیز صفحه کورین: 3 سانتیمتر

اگر صفحه کورین مورد نیاز شما طبق اندازه استاندارد نباشد قیمت سنگ کورین نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال ممکن است شما مایل باشید قرنیز بلندتری سفارش دهید یا به طول بیشتر از 90 سانتیمتر در طرح کابینت خود نیاز داشته باشید.

ابزار لبه سنگ کورین

یکی از عوامل بسیار موثر در زیبایی صفحه کابینت کورین مدل ابزاری است که روی لبه های سنگ کار می کنند. این ابزارها می توانند به دو سبک کلاسیک یا مدرن کار شوند. ابزار سنگ کورین فقط جنبه تزئینی دارد و سمباده کردن آن در مقایسه با سطح رویی سنگ نیاز به دقت بیشتری دارد. انواع ابزار لبه سنگ کورین عبارتند از:

 • یک پله (ساده یا کلاسیک)
 • دو پله (ساده یا کلاسیک)
 • سه پله (ساده یا کلاسیک)

هر چه مدل لبه سنگ کورین پر کارتر و زیباتر باشد قیمت رویه کابینت کورین بیشتر خواهد شد. تاثیر ابزار لبه در قیمت سنگ کورین به میزان ظرافت و مدل طرح آن بستگی دارد. معمولا در زمان سفارش کار قیمت ابزار جداگانه محاسبه می شود.

تاثیر طرح روی کورین در قیمت سنگ کورین

قیمت سنگ کورین

در مورد نحوه تولید و ایجاد طرح های مختلف کورین در مقاله همه چیز در مورد سنگ کورین به تفصیل توضیح دادیم. سنگ های کورین از کارخانه با طرح های زیبا و قابل توجهی وارد بازار می شوند. این طرح ها در واقع سنگ طبیعی را تداعی می کنند و جلوه زیبایی از طبیعت را به آشپزخانه شما می آورند. طرح کورین در قیمت رویه کابینت کورین تاثیر بسزایی دارد. انواع طرح سنگ کورین به شرح زیر است:

 • رنگ ساده
 • طرح دانه ریز
 • طرح دانه متوسط
 • طرح دانه درشت
 • طرح دانه اکلیلی
 • طرح دانه شیشه ای
 • طرح رگه دار
 • طرح ابر و بادی

هر چه از اول لیست این طرح ها جلوتر بیاییم قیمت سنگ کورین افزایش خواهد یافت. هر چه دانه های طرح کورین درشت تر باشند قیمت رویه کابینت کورین بیشتر خواهد شد. قیمت سنگ مصنوعی کورین با طرح های رگه دار، ابر و بادی یا اکلیلی بیشتر از همه خواهد بود. لازم به ذکر است که تضاد میان رنگ زمینه و دانه های طرح کورین زیبایی بیشتری را برای صفحه کابینت کورین به دنبال خواهد داشت. به عنوان مثال زمینه مشکی با دانه های طلایی یا سفید یکی از زیباترین و اشرافی ترین طرح های سنگ کورین است و بیشتر در آشپزخانه های کلاسیک استفاده می شود.

شاید مفید باشد
سینک کورین یا استیل؟ امسال کدام را بخریم؟!

نقش رنگ بندی در قیمت رویه کابینت کورین

قیمت سنگ کورین

قیمت سنگ مصنوعی کورین به رنگ بندی آن هم بستگی دارد. این مورد ارتباطی با کیفیت سنگ ندارد و فقط به دلیل زیبایی بیشتر یا کمتر است که قیمت های متفاوتی را عرضه می کنند. همانطور که در بخش قبل هم اشاره کردیم صفحه کورین با رنگ ساده از انواع دیگر آن ارزان تر است. اما بعضی از رنگ ها خصوصا اگر طرح خاص و لاکچری داشته باشد قیمت بیشتری دارند.

تفاوت قیمت سنگ کورین دربرندهای مختلف

کارخانه های زیادی در سطح جهان سنگ مصنوعی کورین را تولید و عرضه می کنند. هر کدام از این کارخانه ها نام مخصوصی را روی برند سنگ مصنوعی خود گذاشته اند. به عنوان مثال شرکت سامسونگ نام سنگ کورین دانه درشت و شیشه ای خود را تمپست گذاشته است. برندهای تولید کننده کورین ایرانی یا خارجی هستند. برندهای تولیدی کورین در نحوه محاسبه قیمت کورین تاثیر زیادی دارند چون قیمت های متفاوتی را اعلام می کنند. هر شرکت تولیدی یک کاتالوگ ارائه می دهد که در آن لیست قیمت صفحه کابینت طرح کورین نمایش داده می شود.

سینک کورین سینک توکار یا یکپارچه

ممکن است تمایل داشته باشید علاوه بر صفحه کابینت، سینک آشپزخانه را هم از جنس کورین انتخاب کنید. سینک ظرفشویی کورین به دو صورت توکار یا یکپارچه نصب می شود. در سینک توکار جنس سینک آشپزخانه متفاوت است و درون صفحه کورین جا می گیرد. اما در سینک یکپارچه صفحه کابینت و سینک ظرفشویی همه از جنس کورین است. سینک یکپارچه هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ دوام و بهداشت بهتر است. قیمت صفحه کابینت کورین در سینک توکار یا یکپارچه متفاوت در می آید.

هزینه حمل و نقل و نصب صفحه کابینت کورین

اگر می خواهید خیلی دقیق حساب کنید باید در نحوه محاسبه قیمت کورین، هزینه حمل و نقل و نصب را هم به قیمت سنگ کورین اضافه کنید. شرکت هایی که کار نصب سنگ کابینت کورین را انجام می دهند معمولا هزینه ای بابت حمل و نقل ابزار نصب، ورق های کورین، ابزارها و یراق آلات دریافت می کنند. بنابراین پس از اینکه لیست قیمت صفحه کابینت طرح کورین را دریافت کرده و کد مورد نظر خود را انتخاب کردید هزینه حمل و نقل و نصب آن را هم مشخص کنید.

شاید مفید باشد
انواع صفحه کابینت کورین سفید ساده، شنی، براق یا اکلیلی، زیبا و ماندگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 12 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×