آژمان دیزاین

سنگ گرانیت روی کابینت

چند سنگ گرانیت روی کابینت که هرگز قدیمی نمی شوند!

برای انتخاب بهترین سنگ گرانیت روی کابینت لازم است تا از میان سمپل های متنوع موجود در کاتالوگ آن،  بر اساس رنگ کابینت و سبک دکوراسیون آشپزخانه خود بهترین طرح ها را گلچین کنید.

اما انتخاب یک طرح مناسب برای سنگ گرانیتی روی کابینت برای داشتن آشپزخانه ای زیبا و چشم نواز کافی نیست. بلکه هماهنگی و ترکیب مناسب رنگ گرانیت و کابینت نیز نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود. امید داریم مطالب این مقاله بتواند در انتخاب بهترین سنگ گرانیت کابینت به شما کمک کند.

یک نکته در مورد طرح سنگ گرانیت روی کابینت

همانطور که در مقاله صفحه کابینت گرانیت چیست نیز توضیح داده ایم، طرح های سنگ گرانیت روی کابینت محدود هستند چون گرانیت یک سنگ آذرین طبیعی است که از دل معادن استخراج می شود.

برای همین طرح سنگ گرانیتی روی کابینت تا حد زیادی به منطقه ای که در آن شکل گرفته بستگی دارد. به عنوان مثال سنگ های معدن نطنز معمولا سیاه با رگه های سفید هستند. یا گرانیت های روشن گل پنبه ای که از معادن سنگ زاهدان درمی آیند.

همچنین نباید انتظار داشته باشید همه قسمتهای یک اسلب سنگ گرانیت طرح یک دستی داشته باشد. عده ای این موضوع را ایراد سنگ کابینت گرانیت می دانند. اما طرفداران طبیعت آن را تحسین می کنند.

هدف ما از نوشتن این مطلب آشنا کردن شما با طرح هایی از سنگ کابینت گرانیت است که هیچ گاه از مد نمی افتند. و اینکه چگونه این سنگ ها را با رنگ کابینت هماهنگ کنیم تا در نهایت زیباترین ترکیب رنگ را به دست آوریم.

سنگ کابینت گرانیت مشکی یا خاکستری

سنگ گرانیت روی کابینت

صفحات کابینت گرانیتی تیره رنگ نمایی دراماتیک ایجاد می کنند که برای آشپزخانه های معاصر مناسب است. کابینت های مناسب با گرانیت تیره، کابینت هایی به رنگ چوب یا رنگ سفید هستند.

در دهه اخیر پرطرفدارترین ترکیب در آشپزخانه کابینت سفید با سنگ گرانیت تیره بوده است. این ترکیب در کنار وسایل آشپزخانه استیل و نقره ای رنگ، بسیار شیک و چشم نواز است. مشاهده سمپل های گرانیت می تواند به شما در انتخاب یک رنگ تیره و جذاب کمک کند.

شاید مفید باشد
انواع سینک گرانیتی روکار، توکار، تک لگنه و دو لگنه

طرح ترکیبی سفید، مشکی و طلایی

سنگ گرانیت اپن

یکی از طرح های بسیار جذاب و طبیعی سنگ گرانیت اپن یا پیشخوان آشپزخانه طرح های ترکیبی هستند که مجموعه ای از رنگ ها را در خود دارند. مثل طرحی که در این تصویر مشاهده می کنید.

ترکیب چنین طرح هایی با کابینت های ساده و مدرن چندان جور در نمی آید. بنابراین اگر کابینت کلاسیک مخصوصا به رنگ تیره دارید در مورد انتخاب این طرح از سنگ گرانیت روی کابینت ابدا شک نکنید! ترکیب این دو شگفت انگیز است و آشپزخانه شما را تبدیل به خاص ترین آشپزخانه تاریخ خواهد کرد!

بهترین طرح برای سنگ گرانیت اپن

سنگ گرانیت اپن

طرح های سنگ گرانیتی روی کابینت گاهی آن قدر جذاب و خیره کننده هستند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد! طرحی که در عکس بالا مشاهده می کنید با زمینه مشکی و رگه های درشت سفید تضاد عجیبی ایجاد کرده است.

اگر طرفدار چنین نقش و نگارهایی هستید مشاهده کاتالوگ رنگ بندی سنگ گرانیت را از دست ندهید. این طرح نیز با کابینت های کلاسیک هماهنگی بیشتری دارد. در مورد رنگ کابینت که همخوانی بیشتری با این طرح داشته باشد نیز می توان به سفید یا طوسی تیره اشاره کرد.

رنگ سفید با طرح های مواج

سنگ کابینت گرانیت

سفید ساده یا سفید طرح دار محبوب ترین رنگ سنگ گرانیت روی کابینت است. رگه های موجی شکل روی زمینه سفید، با کابینت های روشن به خوبی هماهنگ می شود و با کابینت های تیره تضاد جالبی به وجود می آورد.

بهترین سنگ گرانیت کابینت از لحاظ کاربردی، گرانیت سفید با طرح های متنوع است. این طرح به خاطر حالت کششی که دارد باعث می شود سطح پیشخوان آشپزخانه یا جزیره عریض تر از چیزی که هست به نظر برسد.

سفید کشمیری بهترین رنگ سنگ گرانیت روی کابینت

سنگ کابینت گرانیت

زمینه سفید با بافتی ریز از رنگدانه ها به سفید کشمیری مشهور است. این طرح پرطرفدار است چون لکه ها روی این بافت به خصوص کمتر دیده می شوند. اگر نگه داری سنگ کابینت گرانیت سفید برای شما مشکل است این رنگ بهترین انتخاب برای شماست.

ترکیب طرح سفید کشمیری با کابینت های سفید فوق العاده است. چون رنگ سفید به عنوان یک زمینه خنثی عمل کرده و رنگدانه های ریز و درشت این طرح زیبا را بیشتر نمایان می کند.

شاید مفید باشد
صفحه کابینت گرانیت چیست؟ مزایا و معایب سنگ گرانیت

دو ترفند برای انتخاب ترکیب رنگ مناسب کابینت و سنگ گرانیتی روی کابینت

بیشتر طراحان داخلی توصیه می کنند سنگ گرانیت اپن یا پیشخوان آشپزخانه خود را قبل از کابینت انتخاب کنید. چون انتخابهای پیش روی شما برای رنگ کابینت بسیار گسترده و نامحدود است اما سنگ گرانیت طرح های محدودتری دارد. اما اگر کابینت دارید و قصد انتخاب سنگ گرانیت روی کابینت دارید نگران نباشید. با استفاده از این ترفندها می توانید خاص ترین آشپزخانه را داشته باشید.

رنگ های مکمل یا متضاد

سنگ گرانیت روی کابینت

بهترین راه برای رسیدن به یک ترکیب رنگ ایده آل برای کابینت و صفحه روی کابینت این است که قبل از هر چیز مکمل یا متضاد بودن رنگ ها را مشخص کنیم. این موضوع کاملا شخصی است و هر کس بنا به سلیقه خود تصمیم میگیرد.

معمولا افرادی که ریسک پذیرتر هستند رنگ های متضاد را انتخاب می کنند. به عنوان مثال کابینت سفید با صفحه کابینت مشکی یا برعکس آشپزخانه را از یکنواختی خارج کرده و جلوه بصری خیره کننده ای دارند.

رنگ های مکمل مخصوص افرادی است که هماهنگی و آرامش را بیشتر دوست دارند. هرچند بیشتر سنگ های گرانیت دارای رگه های رنگی در ساختار خود هستند که همین موضوع باعث می شود حتی همرنگ بودن کابینت و سنگ گرانیت روی کابینت یکنواخت و خسته کننده نباشد.

یکی از رنگ های سنگ کابینت گرانیت را برجسته کنید

سنگ گرانیت روی کابینت

یکی از روش های سازگار کردن کابینت با سنگ گرانیت روی کابینت برجسته کردن یک رنگ از هزاران طیف رنگ گرانیت است. برخی از سنگ های گرانیت طی سال ها شکل گرفته اند و دارای چندین طیف رنگ تیره و روشن هستند.  سنگ گرانیتی روی کابینت از این لحاظ دارای طرحی منحصر به فرد است.

اگر در انتخاب رنگ کابینت دچار مشکل شدید می توانید از یک ترفند جالب استفاده کنید. به این صورت که یکی از رنگ های سنگ کابینت گرانیت را که بیشتر دوست دارید در نظر گرفته، کابینت آشپزخانه خود را همرنگ با آن انتخاب کنید.

اگر سنگ گرانیت روی کابینت زمینه یا رگه های مشکی دارد به کابینت های مشکی رنگ و جلای خاصی می دهد. سنگ هایی دارای رگه های کرمی با کابینت کرم رنگ به خوبی هماهنگ می شوند. یا سنگ هایی که دارای طرح های مواج قهوه ای هستند روی کابینت های قهوه ای زیبایی فوق العاده ای ایجاد می کنند. یا هر رنگ دیگری که تا حد زیادی به سلیقه خودتان بستگی دارد.

شاید مفید باشد
انواع سینک ظرفشویی جدید از جنس سنگی، استیل، گرانیتی و سرامیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 9 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×