آژمان دیزاین

سینک کورین یا استیل

سینک کورین یا استیل؟ امسال کدام را بخریم؟!

سینک ظرفشویی کورین بهتر است یا استیل؟ شاید تا ده سال پیش چنین سوالی برای هیچکس پیش نمی‌آمد و همه یک راست و بدون هیچ شک و تردیدی به سوی سینک استیل می‌رفتند. اما امروزه دیگر اینگونه نیست! اختراع سنگ کورین و ساختن سینک یکپارچه صنعت ساختمان را دگرگون کرده است. واضح است که سینک استیل همچنان طرفداران زیادی دارد اما لازم دانستیم در این مطلب به بررسی مزایا و معایب هر دو سینک پرداخته و به یک جمع‌بندی کلی در مورد این سوال برسیم که به راستی سینک کورین بهتر است یا استیل؟ 

سینک کورین

سینک کورین یا استیلسینک‌ها از مدل و جنس‌های مختلفی ساخته شده‌اند و برای هر نوع سلیقه و دکوراسیونی می‌توانید از آن بهره بگیرید. بنابراین بسته به کاربردی که شما از سینک انتظار دارید می‌توانید مناسب با آن یک مدل را انتخاب کنید. یکی از محبوب‌ترین سینک‌های موجود سینک کورین است و دلیل آن محبوبیتی است که سنگ کورین دارد. سنگ کورین در بعضی دیگر از قسمت‌های آشپزخانه مثل کانتر هم به کار می‌رود. به این ترتیب وجود طراحی و نوآوری به کار رفته در این سینک موجب می‌شود تا با سایر سینک‌ها در مقایسه و بررسی باشد.سنگ کورین بسیار به سنگ گرانیت شباهت دارد و تمیز دادن این دو سنگ برای افراد غیرمتخصص راحت نیست ولی برخلاف سنگ گرانیت، کورین طبیعی نیست و به صورت مصنوعی ساخته می‌شود. استحکام بالا و دوام این سنگ مصنوعی سبب شده است تا در سینک‌های ظرفشویی هم مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین برای دکوراسیون داخلی خانه هم بسیار جذاب است.

سنگ کورین چیست؟ از چه ساخته شده؟ چه کاربردی دارد؟ مزایا و معایب آن چیست؟ همه را اینجا بخوانید.

مزایای سینک کورین

سینک کورین آنتی باکتریال است و با این مشخصه بارز حتی در بخش‌های درمانی و آزمایشگاه‌ها و یا در بخش‌های صنایع غذایی نیز کاربرد دارد.ویژگی مهم دیگر در این نوع سینک جذب لکه است خبر خوب اینجاست که سینک ظرفشویی کورین کاملا ضد لکه است و در سطح آن لکه برجای نمی‌ماند.سینک کورین صاف و بدون درز است یعنی شما می‌توانید از این سینک به صورت یکپارچه استفاده کنید تا هیچ درزی بین سینک ظرفشویی کورین و صفحه کابینت وجود نداشته باشد.سینک کورین مقاوم در برابر خط و خش است. اگر هم زمانی دچار خش شد می‌توانید به راحتی با ساب یا پولیش تعمیرش کنید.همچنین سینک کورین در مقابل حرارت مقاومت خیلی خوبی دارد و نیازی به نگرانی نیست اگر هم دچار لکه سوختگی شد به سادگی با ساب و پولیش برطرف می‌شود.سینک ظرفشویی کورین به آسانی با آب و صابون تمیز می‌شود و دیگر نیازی به استفاده از مواد اسیدی نیست. بنابراین در هزینه‌های شستشو هم صرفه‌‌جویی کرده‌اید.این نوع سینک رنگ و طرح متنوعی دارد و نسبت به سنگ‌های طبیعی دستتان برای یک انتخاب هماهنگ با دکورسیون خانه باز کاملا است.سنگ کورین قابلیت خم‌پذیری و ابزارخوری بالایی داشته و به هر شکلی که دوست داشته باشید درمی‌آید.
شاید مفید باشد
بهترین رنگ های صفحه کابینت کورین، نحوه نگه داری صفحه کورین سفید و مشکی
سینک کورین یا استیل 

اطلاعات کاملتر در مورد سینک کورین و مزایا و معایب آن را اینجا بخوانید.

معایب سینک کورین

بزرگترین ایرادی که به سینک کورین وارد می‌کنند قیمت آن است که خیلی بیشتر از سینک استیل است. ولی بررسی مزایای بیشمار سینک کورین دلیل قیمت بیشتر آن را به کلی پوشش می‌دهد.سینک کورین در صورتی که به درستی نگهداری نشود به مرور جلوه صاف و براق اولیه خود را از دست می‌دهد اما این مورد نیز با یک ساب و پولیش ساده برطرف شده و مثل روز اول خواهد شد. 

قیمت سینک کورین چقدر است؟

اگر در ساخت سینک ظرفشویی کورین از سنگ‌های مصنوعی دیگر هم استفاده شود معمولا قیمت پایین‌تری دارد ولی اگر در ساخت آن یک‌پارچه از سنگ کورین استفاده شود دارای قیمت بالا‌تری است. سنگ کورین که به صورت سنگ مصنوعی و دست‌ساز ساخته شده است در واقع از ترکیب مایع اکریلیک و تری‌هیدرات و آلومینیوم به دست انسان شکل می‌گیرد. شاید همین موضوع باعث شده است که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه داشته باشد برای استفاده در سینک ظرفشویی هم جذابیت داشته باشد. اما به طور کلی قیمت سینک کورین از سینک استیل بیشتر است. 

سینک استیل

سینک کورین یا استیلیکی دیگر از سینک‌های پرطرفداری که این روزها در همه خانه‌ها دیده می‌شود سینک استیل ظرفشویی است که کاربرد زیادی هم برای شما دارد. سینک استیل تقریبا با هر دکوراسیونی مورد استفاده قرار می‌گیرد و دغدغه تغییر دکور و چیدمان خانه را نیز ندارید. از طرفی هم با سایر وسایل آشپزخانه مانند یخچال و اجاق گاز به راحتی هماهنگ می‌شود و اگر از کانترهای فلزی استفاده کنید دیگر همه چیز در آشپزخانه یک‌دست می‌شود.البته درکنار دکور آشپزخانه، جنس سینک ظرفشویی هم اهمیت فراوانی دارد بنابراین باید ویژگی‌های دیگر آن مانند مقاومتش در برابر حرارت، لکه و ضربه و…  نیز مورد توجه قرار بگیرد. 

مزایای سینک استیل

سینک ظرفشویی استیل بدون هیچ‌گونه آلیاژی ساخته می‌شود و همین موضوع باعث جذابیت بیشتر این نوع سینک شده است.قیمت سینک استیل مناسب است. درواقع یکی از ارزانترین سینک‌های موجود در بازار سینک استیل است.از ویژگی‌های مهم سینک‌ ظرفشویی استیل ضد زنگ بودن آن است که دیگر دغدغه تغییر رنگش را نیز ندارید.همچنین این نوع سینک به سه صورت روکار،‌ توکار، زیرکار مورد استفاده قرار می‌گیرد و البته بین این مدل‌ها پرفروش‌ترین مدل نوع توکار آن است.سینک‌های استیل ظرفشویی به صورت دو مدل مات و براق وجود دارد که متناسب با سلیقه‌تان می‌توانید انتخاب کنید.تمیز کردن این نوع سینک کار سختی نیست و می‌توانید با آب و صابون تمیز کنید چرا که استفاده از مواد شیمیایی و اسیدی باعث کدر و لکه‌دار شدن سینک می‌شود. به‌علاوه استفاده از سرکه و جوش شیرین هم برای تمیز کردن سینک استیل مناسب است و جرم را از بین می‌برد. 

معایب سینک استیل

سینک استیل بسیار لکه‌پذیر بوده و خیلی زود رنگ و جلای اولیه خود را از دست داده و به راحتی مثل روز اول نخواهد شد.
شاید مفید باشد
اجرای صفحه کابینت با سینک یکپارچه در اردبیل با سنگ کورین
سینک استیل به شدت خش‌پذیر بوده و حتی با کشیدن سیم ظرفشویی دچار خط و خراش می‌شود.سینک استیل دوام و استحکام زیادی در برابر اجسام سنگین ندارد. البته این مورد بستگی زیادی به ضخامت سینک دارد.سینک استیل در مناطقی که آب سنگین یا گچ‌دار دارند اصلا مناسب نیست.سینک کورین یا استیل

سینک کورین یا استیل؟

حالا که با مزایا و معایب هر دو سینک آشنا شدید کدام را ترجیح می‌دهید؟ سینک کورین گرانتر اما زیباتر و بادوامتر یا سینک استیل ارزانتر اما آسیب‌پذیرتر با زیبایی کمتر؟ برای مقایسه دو سینک کورین و استیل، به بررسی عواملی که در انتخاب سینک ظرفشویی مهم هستند می‌پردازیم. 

زیبایی و ظرافت

واضح است که ظاهر سینک استیل و سینک کورین به هیچوجه قابل مقایسه نیستند! سینک کورین شبیه سنگ طبیعی با طرح‌های بسیار متنوع است که کاملا بدون درز و یکپارچه اجرا می‌شود. اما سینک استیل حتی مدل توکار آن، زیبایی و ظرافت سینک کورین را ندارد. 

آسیب پذیری کمتر

سینک کورین صاف و بدون تخلخل بوده و حتی در صورت لکه گرفتن یا آسیب دیدن به هر طریقی قابلیت ترمیم‌پذیری مادام‌العمر دارد. این یعنی حتی اگر سینک کورین آسیب دید نگران نیستید و همانجا در آشپزخانه می‌توانید آن را پولیش و پرداخت کنید.در صورتی که سینک استیل ترمیم‌پذیر نبوده و نهایتا با شستشو با جوش شیرین یا مواد مخصوص تا حدی درخشندگی روز اول خود را پیدا خواهد کرد. 

تمیز و بهداشتی بودن

برجستگی‌ها و درز بین سطوح همیشه محل تجمع انواع آلودگی و میکروب می‌شود و تمیز و ضدعفونی کردن آنها دشوار است. سینک کورین سطح کاملا صاف و بدون خلل و فرج دارد و کاملا بدون درز اجرا می‌شود. این یعنی اصلا مستعد جذب هیچ نوع آلودگی نیست.اما سینک استیل را نمی‌توان بدون درز اجرا کرد. در هر صورت محل برخورد سینک با صفحه کابینت درزهایی ایجاد می‌کند که خود این درزها عامل جذب آلودگی هستند. هرچند با آب‌بندی از نفوذ آب و آلودگی به آن جلوگیری می‌شود اما از این لحاظ به پای سینک کورین که کاملا یکپارچه و بدون درز است نمی‌رسد.سینک کورین یا استیل

ضد لک بودن

هیچ کجای خانه مثل سینک ظرفشویی در طول روز مدام با آب و مواد شوینده سروکار ندارد. برای همین ضدلک بودن آن بسیار مهم است. سینک کورین در برابر لکه آب، چربی و موادغذایی بسیار مقاوم است و با برنامه منظم و هرروزه در تمیز کردن آن هیچگاه شاهد لکه روی سطح سینک کورین نخواهید بود. اما سینک استیل خیلی زود و حتی با یک بار استفاده لکه آب را به خود می‌گیرد خصوصا اگر آب گچ داشته باشد. 

مقاومت در برابر مواد شیمیایی

سینک کورین در برابر درصدی از مواد اسیدی و شیمیایی بسیار مقاوم بوده و تغییر شکل نمی‌دهد. اما سینک استیل را با هر موادی نمی‌توان شست و با مواد شیمیایی قوی تغییر رنگ داده و لکه آن را به خود خواهد گرفت. 

نگهداری آسان

سینک کورین با یک دستمال میکروفایبر مرطوب یا مخلوط آب و صابون رقیق به راحتی تمیز می‌شود. اما سینک استیل را باید حتما روزانه با جوش شیرین یا مخلوط غلیظ آب و مایع ظرفشویی لکه‌گیری کرد.
شاید مفید باشد
تفاوت سینک کورین و گرانیتی
سینک کورین یا استیل

نتیجه‌گیری

به طور کلی انتخاب سینک‌های ظرفشویی بنا به سلیقه و دکوراسیون آشپزخانه شما کاملا متفاوت است اما با توجه به مقایسه و بررسی که انجام دادیم شاید بهترین انتخاب سینک‌های ظرفشویی کورین است زیرا که تنوع خیلی بالایی نسبت به سینک استیل دارند و به سادگی می‌توانید طرح و مدل مدنظرتان را متناسب با محیط انتخاب کنید.از طرفی سینک‌های ظرفشویی کورین در قیاس با سینک‌های استیل،‌ مقاومت بیشتری در برابر لکه و خط و خش دارند و همچنین جذابیت زیادی در چشم‌انداز محیط ایجاد می‌کنند و به چیدمان آشپزخانه جلا می‌بخشند.با انتخاب سینک کورین به صورت یک‌دست دیگر در میان درزهای کابینت و سینک آلودگی برجای نمی‌ماند و نگران دردسر تمیز کردنش هم نیستید.اگر شما هم علاقه‌مند به یک دکور سنگی هستید و از ترکیب رنگ‌های کورین لذت می‌برید، گفتنی است که دیگر نیازی به تغییر و تعویض سینک‌تان ندارید و گزینه درست را انتخاب کردید یعنی سینک‌تان به این زودی از رخ نمی‌افتد.تنها نقطه ضعف این انتخاب، قیمت بالاتر سینک‌های کورین نسبت به سینک‌های استیل است. اما اگر شما دنبال کالایی باکیفیت‌تر و پردوام‌تر باشید و نخواهید به دردسر تعمیر و تعویض و البته تغییر دکوراسیون بیافتید، انتخاب سینک کورین گزینه مناسب است. حتی اگر دچار تغییر رنگ هم شود به سادگی قابل جبران است و با پولیش یا ساب زدن مشکل حل می‌شود.پس اگر دنبال سینکی مادام‌العمر هستید انتخاب سینک ظرفشویی کورین انتخاب درست‌تری محسوب می‌شود. این سنگ مصنوعی در کلیه لوازم خانه به کار می‌رود و قابلیت طراحی ویژه‌ای نیز دارد بنابراین برای هر سلیقه‌ای رنگ و طرح مناسب پیدا می‌شود. شرکت آژمان دیزاین مجری تخصصی انواع صفحه کابینت و سینک ظرفشویی با سنگ کورین است. جهت راهنمایی و مشاوره بیشتر با ما تماس بگیرید.

جدیدترین پروژه های طراحی و اجرای صفحه روی کابینت آشپزخانه و سینک ظرفشویی با سنگ کورین

صفحه کورین سفید

صفحه کورین سفید اجرا شده در هروی

سبک مدرن متریال استفاده شده: سنگ کورین کد SR20 اجرا شده در میدان هروی ویدئوهای پروژه https://azhmandesign.com/wp-content/uploads/2023/09/corian-sr20-heravi-video1.m4vhttps://azhmandesign.com/wp-content/uploads/2023/09/corian-sr20-heravi-video2.m4v شاید مفید باشدسنگ …

بیشتر
صفحه کابینت مشکی کوارتز

صفحه کابینت مشکی کوارتز اجرا شده در میدان هروی

سبک: مدرن و مینیمال متریال استفاده شده برای صفحه کابینت: سنگ کوارتز توتم کد 6909 اجرا شده در میدان هروی کارفرما: …

بیشتر
صفحه کابینت مشکی سنگ کوارتز توتم اصفهان

صفحه کابینت مشکی سنگ کوارتز توتم اصفهان

سبک: نئوکلاسیک ساده و شیک متریال استفاده شده برای صفحه کابینت: سنگ کوارتز توتم کد 9910 اجرا شده در شهر …

بیشتر
سرامیک پرسلان مشکی

سرامیک پرسلان مشکی اجرا شده برای صفحه کابینت و دیوار آشپزخانه

سبک: نئوکلاسیک متریال اجرا شده برای صفحه کانترتاپ: سرامیک پرسلان(زیگما) طرح مارکوئینا محل اجرای پروژه: خیابان عراقی کارفرما: مهندس علوی …

بیشتر
صفحه کوارتز مشکی کهکشانی

صفحه کوارتز مشکی کهکشانی برای جزیره و صفحه کابینت

سبک: مدرن متریال اجرا شده برای صفحه: سنگ کوارتز توتم اصفهان کد 2203 محل اجرای پروژه: خیابان اراج کارفرما: خانم …

بیشتر
صفحه کوارتز مشکی

صفحه کوارتز کاینداستون مشکی در کردان

سبک: مدرن متریال استفاده شده برای صفحه کابینت: سنگ کوارتز کاینداستون کد 591 رویال محل اجرای پروژه: منطقه کردان(آقای همتی) …

بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 9 =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×