آژمان دیزاین

صفحه کابینت سنگ طبیعی بلک تاروس

7 رنگ صفحه کابینت که بیشترین محبوبیت را میان مردم دارند

رنگ صفحه کابینت موضوعی است که پس از انتخاب میان انواع متریال صفحه کابینت مورد توجه قرار می‌گیرد. می‌توان گفت رنگ بندی صفحه کابینت حیاتی‌ترین انتخاب برای دکوراسیون آشپزخانه است. رنگ صفحه روی کابینت باید با رنگ خود کابینت در تناسب کامل باشد. در غیراینصورت هرچقدر خود کابینت یا صفحه به روز باشند، زیبایی بصری نخواهند داشت. رنگ صفحه کابینت با رنگ خود کابینت باید مکمل یا مشابه باشند. بنابراین رنگ کابینت در انتخاب رنگ کانترتاپ بسیار موثر و تعیین‌کننده است.

انواع رنگ صفحه کابینت

چه طرح و چه رنگ صفحه کابینت، باید با دقت انتخاب شوند. اینجا چند پیشنهاد جذاب برای انواع طرح و رنگ صفحه کابینت داریم با نمونه عکس‌هایی جذاب از هر کدام که می‌توانند الهام‌بخش تصمیم نهایی شما باشند.

رنگ سفید ساده

رنگ سفید ساده و خالص اغلب در دکوراسیون مدرن و مینیمال استفاده می‌شود. اما زمانی شما یک آشپزخانه کوچک دارید با کابینت چوبی یا کابینت طرح‌دار که موجب ایجاد فضایی شلوغ و درهم شده است. در اینگونه موارد، صفحه کابینت سفید ساده قهرمان آشپزخانه است تا شما را از فضای تاریک و تنگ برهاند و ظاهری تمیز و مطبوع و دلباز به ارمغان بیاورد.

ویژگی مثبت و جذاب صفحه کابینت سفید برای آشپزخانه‌های کوچک این است که به طور کلی رنگ سفید نور را منعکس می‌کند. حتی اگر آشپزخانه کم‌نور و بدون پنجره داشته باشید، صفحه کابینت سفید با خاصیت بازتاب نور خود، این کمبود را به خوبی جبران می‌کند.

برای اینکه خلوص و یکدستی رنگ سفید به مرور باعث ایجاد حس یکنواختی و دلزدگی نشود، در رنگ کابینت یا وسایل و اکسسوری‌های آشپزخانه از رنگ‌های متنوع و گرم استفاده کنید. مثلا صندلی اپن چوبی با کفی زرد در کنار لوسترهای مدرن مسی یا هر وسیله‌ای که هیجان و شادابی را به شما تقدیم کند.

جالب است بدانید سرآشپزهای معروف در دنیا عقیده دارند پختن و سرو غذا در زمینه سفید احساس بهتری به آنها می‌دهد چرا که کمتر موجب حواس‌پرتی آنها می‌شود! شاید دلیل اینکه بیشتر رستوران‌ها غذا را در بشقاب سفید سرو می‌کنند همین باشد.

رنگ سفید با رگه‌های ظریف

دلیل محبوبیت رنگ سفید رگه‌دار این است که معمولا ظاهر سنگ طبیعی مثل مرمر را تداعی می‌کند. سفید مرمری هنوز هم مورد توجه افراد زیادی است که حال و هوای طبیعت زنده را تحسین می‌کنند. اگر به دنبال آوردن روح و گرما به آشپزخانه هستید بجای صفحه سفید ساده، به رگه‌های ریز و درشت زرد و طوسی و طلایی در زمینه سفید هم فکر کنید. خوشبختانه طرح‌های زیادی با این تم در کاتالوگ سنگ کوارتز موجودند. طرح‌های سنگ کوارتز اغلب جلوه‌ای طبیعی و مرمرین دارند با رگه‌هایی نازک و ظریف که کنتراستی متمایز ایجاد می‌کنند و گویی بخشی از طبیعت را به خانه آورده‌اند.

شاید مفید باشد
انواع پیشخوان آشپزخانه با متریال‌های مدرن و پیشرفته

رنگ سفید شنی(زمینه سفید با دانه‌های ریز شفاف و براق)

بزرگ‌ترین مزیت رنگ سفید شنی این است که لکه و گرد و غبار را به اندازه سفید خالص نشان نمی‌دهد. این رنگدانه‌های جادویی که در زمینه سفید خودنمایی می‌کنند بیشترین عامل زیبایی و جلوه مجموعه کابینت و کانترتاپ هستند.

خوشبختانه امروزه در کاتالوگ رنگ بندی صفحه کابینت انواع متریال‌های جدید چون گرانیت یا کوارتز، طرح‌های سفید شنی یا سفید رگه‌دار را می‌بینید.

رنگ طوسی

طوسی یکی از متعادل‌ترین رنگ‌هاست. رنگی که از طیف تیره تا روشن را به راحتی پشتیبانی می‌کند. رنگ صفحه کابینت طوسی برای کابینت‌های رنگارنگ و پرنشاط یک انتخاب ایده‌آل است. رنگ‌هایی مانند خاکستری در صفحه کابینت، نویدبخش فضایی آرام و امن در آشپزخانه هستند. ضمن اینکه تمیز نگاه داشتن آن نیز خیلی راحت‌تر از انواع رنگ صفحه کابینت سفید است. با رنگ صفحه کابینت طوسی مطمئن باشید که آشپزخانه شما هیچگاه از مدافتاده نخواهد شد.

رنگ مشکی ساده

صفحه کابینت مشکی می‌تواند یک نقطه کانونی جذاب برای آشپزخانه‌ای با کابینت‌های سفید باشد. اگر طرفدار رویکرد مینیمالیستی در دکوراسیون آشپزخانه هستید ترکیب مشکی و سفید را برای ایجاد یک فضای تلفیقی سنتی و معاصر انتخاب کنید. رنگ مشکی در صفحه کابینت نور را جذاب می‌کند لذا باید در آشپزخانه از منابع نوری متنوع چون انواع لوستر و آویز و هالوژن استفاده کنید.

رنگ صفحه کابینت مشکی همچنین، بسیاری از عیوب و فرسودگی‌های روزمره آشپزخانه را پنهان می‌کند. درواقع چیزی که رنگ سفید عیان و آشکار می‌کند، رنگ مشکی پوشش می‌دهد. مشکی در میان رنگ بندی صفحه کابینت انتخابی ویژه است که به آشپزخانه شما یک هویت مخصوص می‌دهد و عمق و کنتراست را به کابینت اضافه می‌کند.

رنگ مشکی کهکشانی(زمینه مشکی با رنگدانه‌ها و رگه‌های درخشان)

رنگ مشکی کهکشانی یا گالکسی بسیار جذاب و تاثیرگذار است. اگر به دنبال جلوه بصری خیره‌کننده در آشپزخانه خود هستید بهتر است این رنگ صفحه کابینت را امتحان کنید. رنگی که باید حتما با یک کابینت تک رنگ و خنثی به کار برود تا جذابیت واقعی خود را بروز دهد. با این طرح زیبا گویی دارید به کهکشانی پر از ستاره نگاه می‌کنید.

شاید مفید باشد
انواع سنگ روی کابینت آشپزخانه و بررسی مزایا و معایب همه آنها

این طرح‌های زیبا با رنگدانه‌های شفاف و براق معمولا در سنگ طبیعی مثل گرانیت موجودند. اگر کاتالوگ رنگ بندی صفحه کابینت گرانیت را ببینید قطعا به این موضوع پی خواهید برد.

طرح‌های رگه‌دار

همیشه رنگ و طرح به عنوان مکملی جذاب در دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند. صفحه کابینت دارای رگه‌های درشت و جسورانه، موجب ایجاد فضایی دراماتیک و مسحورکننده در آشپزخانه می‌شوند.

کاتالوگ رنگ بندی صفحه کابینت مارمونایت(یکی از جدیدترین متریال‌های صفحه کانتر) تعداد زیادی از این طرح‌های جسورانه و جذاب با رگه‌های درشت ادامه‌دار دارد.

سخن آخر

کانترهای کوارتز یک انتخاب محبوب در دهه گذشته بودند که در سال 2023 هم این روند همچنان ادامه دارد. کوارتز یک ماده ساخت دست بشر است که از ترکیب کوارتز طبیعی، رزین و رنگ‌دانه‌ها ساخته شده است. نتیجه سطحی است بادوام و مقاوم در برابر ضربه و خط و خش. این بدان معنی است که نگهداری آسان، بهداشتی و مقاومت در برابر لکه و رشد باکتری از خصوصیات بارز صفحات کوارتزی است. سفید، خاکستری، بژ و سبز از محبوب‌ترین رنگ‌های صفحات کابینت کوارتز هستند.

شباهت بی‌نظیر کوارتز به سنگ طبیعی یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن در میان انواع کانترتاپ دیگر است. سنگ کوارتز چیست و مزایا و معایب آن کدامند را بخوانید تا با این پدیده مدرن و پرطرفدار بیشتر آشنا شوید.

علاوه بر کوارتز، مواد دیگری چون کورین، مارمونایت، پرسلان، SPL و گرانیت نیز از جمله متریال‌های محبوب برای صفحه کابینت هستند. خوشبختانه رنگ صفحه کابینت در تمام این موارد بسیار متنوع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

برندهای خارجی سنگ کورین

برندهای ایرانی سنگ کورین

برندهای خارجی سنگ کوارتز

برندهای ایرانی سنگ کوارتز

برندهای دیگر

آخرین پروژه‌ها

آخرین مطالب وبلاگ

×